O Yağlar Yanacak!

Vücudundaki yağları yakmak günümüzde neredeyse herkesin ortak konusu. Fazla kilolarından şikayet eden herkes yağ yakmak için bir çok şeye başvuruyor. Aslında doğru ve düzenli bir program ile hareket edildiğinde kısa sürede sonuca ulaşabilmek mümkün. Bunun için sadece nerede nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmeniz yeterli.

İşte yağ yakmak için dikkat etmeniz gerekenler

1 . Protein Tüketimi

Proteinli gıdalar tokluk hissinizi artırır, yağ yakarken kaslarınızı korumanızı sağlar. Bir çok beslenme uzmanı diyet programlarının protein ağırlıklı olması gerektiği düşüncesindedir. Özellikle sabah kahvaltısında protein ağırlıklı başladığınız bir günde daha az acıkarak tokluk hissini uzatabilir ve gün içinde daha az yiyecek tüketebilirsiniz. Başta yumurta olmak üzere, peynir, süt, kırmızı et, beyaz et, badem, yulaf, mercimek gibi protein kaynağı yiyeceklere beslenme programınızda bol bol yer vermelisiniz.

2 . Temel Kalori

Yağ yakmaya çalışırken vücudu aç bırakmak ve porsiyon sayısını bilinçsizce azaltmak zayıflamanıza yol açmaz. Aksine metabolizma hızınız düşer, vücudunuz aç ve enerjisiz kalır. Herkesin günlük alması gereken bir kalori miktarı vardır ve herkesin metabolizma hızı farklıdır. Yaş, kilo, cinsiyet gibi etkenleri göz önünde tutarak günlük almanız gereken kalori miktarını hesaplayın ve gün içerisinde bu miktara uygun bir beslenme programı hazırlayın.

3 . Direnç Egzersizleri Yapın

Yağ yakarken kastan da kaybetmemek için mutlaka diyetinizin yanında direnç egzersizleri de yapın. Kas hacminizi artırmak, kilo verirken vücudunuzu da forma sokmak için etkili bir egzersiz programı hazırlayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir