Mutlu Olmanızı Sağlayan 5 Koku

Kokuların ruh hali üzerinde etkileri olduğunu biliyor muydunuz? Kimo kokular gerginlik, endişe, stres gibi duyguların üzerinden kalkmanıza yardımcı olurken kimi kokular da zihinsel faaliyetlerinizi geliştirerek konsantrasyonunuzu artırmanıza yardımcı olur. Bazı kokular da mutlu olmanızı, mutlu hissetmenize sağlar. İşte daha pozitif olmanızı sağlayan, mutlu eden kokular.

Mutlu Olmayı Sağlayan Kokular

1 . Tarçın

Yapılan araştırmalar tarçın kokusunun hafızayı geliştirdiğini ve bilişsel fonksiyonu arttırdığını ileri sürüyor. Bunun dışında mental açıdan rahatlatarak daha mutlu ve keyifli olmanıza yardımcı oluyor. Ayrıca tarçın kokusu yarattığı afrodizyak etkisi sayesinde daha keyifli ve canlı olmanıza yardımcı oluyor.

2 . Turunçgil

Turunçgil kokusu  anksiyete ve depresyona iyi gelerek vücudu ve zihni rahatlatıyor. Doğal antidepresan özelliği sayesinde sizi kısa sürede canlandırıp keyiflendirerek günü ddaha mutlu geçirmenize yardımcı oluyor.

3 . Lavanta

Lavanta kokusunun faydaları oldukça fazla. Zihni rahatlatarak rahat ve güzel bir şekilde uyumaya yardımcı olan lavanta kokusu anksiyete, kaygı ve stres gibi durumların da önüne geçerek daha mutlu ve keyifli olmaya yardımcı oluyor.

4 . Limon 

Limon kokusu zihni rahatlatmanın yanı sıra zihinsel aktiviteleri de hızlandırarak hafızayı güçlendiriyor. Stres duygusunu üzerinizden atıp rahatlamanıza yardımcı olan limon kokusu gün boyu mutlu ve keyifli kalmanız için oldukça ideal bir koku.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir