Küçük Değişiklikler ile Zayıfla

Sağlıklı bir hayat, sağlıklı bir vücut hepimizin hayali. Düzenli beslenmek, egzersiz yapmak bu hayalin baş şartları . Bunların yanında uygulayacağınız bazı küçük değişiklikler de kilo vermenize ve hayalinizdeki sağlıklı vücuda kavuşmanıza yardımcı olacak.

zayiflama-onerileri1 . Sık Öğün

Öğünlerinizi mümkün olduğunca az ama sık olarak tüketin. Porsiyonlarınızı küçültün ama öğün sayınızı artırın. Bu metabolizmanızı sık sık hareketlendirerek metabolizma hızınızı artıracaktır.

2 . Kendiniz Hazırlayın

Kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayın. Taze sebze ve meyvelerden hazırladığınız yiyecekler dışarıda yediğiniz ya da dışarıdan söylediğiniz yiyeceklere göre hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olacaktır. Evinizde her zaman kendi hazırladıklarınızı yemeye çalışın, işe giderken de kendinize küçük bir beslenme çantası yaparak iş yerinde de sağlıklı beslenmeye özen gösterin.

zayiflama-onerileri3 . Bekleyin

Yemeklerinizi hızlı hızlı yemek doyduğunuz hissetmenizi engelleyecektir. Hem fazla çiğnemek hem de yavaş yemek öğünleri iyice hazmetmenize yardımcı olur. Ayrıca yemekleriniz esnasında beklemeyi küçük bir alışkanlık haline getirin. Bu beklemeler sayesinde doyup doymadığınızı daha iyi hissedecek ve eğer doyduysanız fazla yemek yemekten kendinizi kurtacaksınız.

4 . Hareket Edin

Eğer işiniz yürüme mesafesindeyse arabanız ile gitmeyi bir kenara bırakın ve yürümenin keyfini çıkarın. Asansörü değil merdiveni kullanın. Masa başında bir işiniz varsa yerinizden kalkmak için kendinize bahaneler yaratın. Sürekli oturmayın, ara sıra hareket ederek vücudunuzu açın.

 

zayiflama-onerileri5 . Eğlenceye Çevirin

Egzersizlerinizi ve beslenme alışkanlıklarınızı eğlenceye çevirmek yaptıklarınızdan keyif de almanıza yol açacak ve kısa sürede sıkılıp beslenme programınızı ya da spor faaliyetlerinizi yarıda bırakmayacaksınız. Kendinizi küçük hedefler ve ödüller belirleyin. Hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizde kendinizi ödüllendirin. Sosyal medya hesabı açın ve sizin gibi sağlıklı yaşam ile ilgilenen insanlar ile gün içinde yaptığınız egzersizleri ya da diyet yemekleri paylaşın.

6 . Su için

Her şeyin başı su. Su tüketim miktarınızı artırın. Eğer su içmeyi unutuyor ya da sevmiyorsanız suyunuzun içerisine mevsim meyveleri ekleyerek detoks içecekleri hazırlayıp bunu eğlenceli ve lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Bu sayede su tüketiminizi artırarak daha sağlıklı yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir