Küçük Değişiklikler ile Daha Kolay Zayıflayın

Yaklaşan yazın sinayalleri ile kilo vermek isteyenlerde alarmlar çalmaya başladı. Zayıflama listeleri, diyet programları, egzersizler derken bir bakıyoruz yaz gelmiş bile. Sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı ile kısa sürede doğru bir şekilde kilo vermek kolay ama önereceğimiz ufak tüyolar ile daha kolay zayıflayabilirsiniz.

  • Sanılanın aksine yağı hayatınızdan çıkarmayın. Diyet yapanların yağ ile ilgili ön yargıları aslında tamamen boş bir kurgudan ibaret. Düşük yağlı ya da yapsız beslenme çabuk ve hızlı acıktırdığı için diyet yapanlarda açlık ve atıştırma hissi yaratıyor ayrıca bağırsak hareketlerinde yavaşlama gibi sorunlara yol açarak kabızlığa neden olabiliyor. Tabii ki burada bol yağlı gıda tüketiminden bahsetmiyoruz. Ölçülü şekilde yağı öğünlerinizde kullandığınızda sandığınız aksine daha kolay zayıflayabilirsiniz.

sağlıklı zayıflama

  • Su için. Su hem tok hissettirir, hem de vücuda oldukça fayda sağlar. Açlık hissettiğiniz an herhangi bir başka içeceğe yönelmek yerine ilk tercih olarak suyu seçin. Bol su kolay kilo kaybı:)
  • Kızartmaya son verin. Et ya da tavuğun en yağsız kısımlarını seçmek yerine, dilediğiniz parçasını seçerek kızartma yapmadan yemeniz diyetleriniz için daha sağlıklı. Diyetinizde kullandığınız sebzelerde olduğu gibi et ya da tavuk ürünlerinde de kızartma yapmadığınız sürece, etin, tavuğun, balığın yağlı kısımlarını yiyebilirsiniz.

kolay kilo vermek

  • Bakkaldan, marketten evinize sipariş vermek yerine yürüyün. Yürüyüşün tüm nimetlerinden diyetiniz süresince ( hatta tüm hayatınız boyunca ) faydalanın. Yürüyüşün diyetinize nasıl büyük bir kolaylık sağlayacağına siz de şaşıracaksınız.
  • Günlük tutun. Evet belki ilginç gelecek ama kilo kaybı süreçleriniz ile ilgili bir günlük tutabilirsiniz. Gününüzün sadece küçük bir bölümünü o gün ne yediğinize, nasıl egzersizler yaptığınıze, beslenmenize, açlık durumunuza ve hislerinize ayırabilirsiniz. Gıda günlüğünüz diyet sürecinizde kendinizin farkında olmanız açısından çok faydalı bir araç olabilir.

sağlıklı kilo vermek

  • Kilo vermeye değil, sağlıklı olmaya odaklanın. Bir çok insanın diyet yaparken düştüğü en önemli hatalardan biri sadece kilo kaybetmek oluyor. Diyetinizi bir tek kilo kaybetmek için yapıyorsanız, hiç yapmamanız vücudunuz için daha sağlıklı olabilir. Bu düşünceyi kırıp sağlıklı bir yaşam üzerine diyet yapma fikrine kendinizi motive ettiğinizde hem daha sağlıklı bir süreç geçirecek, hem de uzun vadede kalıcı kilo kaybını sağlayacaksınız. Tüm bunları yaparken de dinç ve canlı bir vücuda sahip olacaksınız.