Kolloidal Gümüş Suyunun Faydaları

Neredeyse 4000 yıldır doğal antibiyotik olarak kullanılan kolloidal gümüş suyu, özellikle enfeksiyonel rahatsızlıkların tedavisinde oldukça önemli bir rol oynuyor. Her ne kadar çevremizde pahalılığı yüzünden çok bilinirliği olmasa da, kendini yavaş yavaş tanıtan kolloidal gümüş suyu aslında ölümcül mikropları bile yok edecek kadar güçlü bir antibiyotik.

Bir maddenin en küçük biyolojik formu olarak tanımlanan kolloid kelimesi ile birleşen kolloidal gümüş suyu, buhar damıtımlı su içerisinde bekletilerek hazırlanan gözle görülemeyecek kadar küçük olan gümüş parçalarıdır.

Kolloidal Gümüş Suyunun Faydaları

kolloidal-gumus-suyunun-faydalari

  • Kolloidal gümüş suyu çok güçlü bir antibiyotiktir. Enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Vücuttaki tek hücreli bakterilerin, virüs ve mantarların oluşumunu engeller. Ayrıca enfeksiyona yakalanmak üzere olan yaraların iyileşme sürecini artırır.
  • Ayrıca kolloidal gümüş suyu ayrıca ayrıca cilt tedavisinde de oldukça faydalıdır. Cildi yumuşatır, besler. Akne, siyah nokta tedavisinde fayda gösterir. Cilt hastalıklarının tedavisinde iyileşmeyi hızlandırır. Yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.
  • Kolloidal gümüş suyunun faydalarından bir diğeri de ter bezlerini kontrol altına alması. Aşırı terlemeyi ve bu bölgelerde bakteri oluşumunu engeller. Koltuk altında oluşan kötü kokuyu engeller.
  • Sinüs ve burun kanallarının açılmasını sağlar.
  • Sedef tedavisinde kullanılır.
  • Egzema, kaşıntı, sivilce ve böcek ısırıklarına karşı iyidir.

Kolloidal gümüş suyu nasıl kullanılır?

Kolloidal gümüş suyu herhangi bir yan etkiye sahip değildir. Tek dikkat edilmesi gereken hiçbir şekilde sarımsak ve alkol
ile tüketilmemelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir