Kilo Vermenin 10 Sırrı

Fazla kilolar herkesin derdi. Hepimiz fazla kilolarımızdan kurtulmak için ya diyet programları ya, farklı egzersizler ya da değişik zayıflama yöntemleri deniyoruz. Peki bu zayıflama programlarımız dışında başka nelere dikkat ederek kilo vermeyi kolaylaştırabiliriz? Aç kalmadan da kilo vermenin yolları var mı?

İşte diyet ya da egzersiz programlarınız dışında kilo vermenin yolları;

kilo-vermenin-yollari1 . Nane Limon İçin

Soğuk kış günlerinde hem içinizi ısıtacak hem de kilo vermenize yardımcı olacak sihir gibi içeceklerden biri nane limon. İster çay olarak, ister ılık limonlu su içerisine nane katarak nasıl içerseniz için nane limon günde ortalama 450 kalori daha az almanızı sağlayacak.

2 . Süt ya da Süt Ürünleri Tüketin

Gün içerisinde üç ya da dört defa süt ürünü tüketen kadınların tüketmeyenlere oranla yüzde 70 daha fazla yağ yaktığı ortaya çıkmış bir gerçek. Süt ürünleri ile birlikte tüketeceğiniz kalsiyum metabolizmanızı oldukça hızlandıracak. Öğle yemeklerinizde ya da ara öğünlerde yoğurt, sabah bol peynir ve akşam yatmadan süt içerek süt ürünlerini tüketebilirsiniz. Light ürünler tercih etmeniz kilo verme sürecinizi daha da hızlandıracaktır.

3 . Tabağınızı Küçültün

Günlük hayatta yemek porsiyonlarınızda kullandığınız tabağı bir kenara kaldırın ve daha küçük bir tabak kullanmaya başlayın. Bu şekilde günlük alacağınız kaloriyi 200 kalori daha azaltabilirsiniz.

kilo-vermenin-yollari4 . Abur Cuburu Bırakın

Trafikte, arabada, telefon ile konuşurken ya da film izlerken tükettiğiniz atıştırmalıkları tamamen bırakın. Kiloya davetiye çıkaran atıştırmalıklar yerine canınız çok abur cubur çektiğinde bir kaç ceviz, kuru yemiş ya da meyve tüketebilirsiniz.

5 . Lif Oranı Yüksek Yiyecekler Tüketin

Haftalık yemek programları yapın ve bu programları lif oranı yüksek yiyecekler ile doldurun. Lifli gıdalar tokluk hissini artırır, metabolizmanızı çalıştırır, kan şekerini dengeler ve sağlıklı kilo vermenizi sağlar. Mercimek, fasulye, brokoli, tam tahıllı yiyecekler lifli gıdalardan sadece bazıları.

Daha fazlası için : Diyette Lif Tüketiminin Önemi

6 . Kahvaltı Yapın

Kilo aldıran şeylerin başında sağlıksız bir kahvaltı geliyor. Güne sıkı bir kahvaltı ile başlamak zayıflama sürecinizi daha da hızlandıracak şeylerden birisi. Hiçbir zaman kahvaltılarınızı atlamayın.

kilo-vermenin-yollari7 . Asansörü Hayatınızdan Çıkarın

Kilo Vermenin yollarından biri de asansörü hayatınızdan çıkarmak. Karşınıza çıkan merdivenleri kilo verme yolunuzda bir adım olarak görerek oyuna dönüştürün.

8 . Yavaş Yavaş Yiyin

Hızlı yemek demek kilo almak demek. Yemeklerinizi mümkün olduğunca yavaş ve çiğneyerek yemeğe çalışın. Kendinize bir kural koyun ve bulunduğunuz ortamda yemeği en son bitiren kişinin sizin olmanız gerektiğini kendinize hatırlatın. İnanın kilo vermenize oldukça yardımı dokunacak.

9 . Dar Kıyafetler Deneyin

Canınız abur cubur yemek istediğinde ya da güne başlarken üzerinize sıkı gelen dar kıyafetlerinizi deneyin ve o abur cuburu yememeniz gerektiğiniz hatırlayın. Bu sizi motive etmeye yetecek yollardan birisi olacaktır.

kilo-vermenin-yollari10 . Egzersiz Yapın

Egzersiz hayatınızın vazgeçilmezi olsun. Vakit darlığından, iş yoğunluğu ve yorgunluğundan şikayet etmeyin. Akşam eve geldikten sonra ya da sabah uyandığınız gibi sadece 15 dakikanızı bile ayırarak yeterli egzersizleri yapabilirsiniz. Eğer daha fazla vaktiniz varsa, yoga, pilates gibi egzersizlere de yönelebilirsiniz. Evde yapacağınız ufak egzersiz programları hem kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacak hem de fazla kalorileri yakmanıza sebep olacak.

Evde yapabileceğiniz egzersizler için egzersizler kategorimizi inceleyebilirsiniz,

Bknz : Evde yapabileceğiniz egzersizler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir