Keyifsiz Günlerde Enerjinizi Yükseltecek 5 Öneri

Bazı günler yataktan çok mutlu bazı günlerse çok keyifsiz ve enerjisiz çıkabilirsiniz. Özellikle kış aylarının yaklaşması ile birlikte mevsimsel değişimler, ruh halini de düşürerek kendinizi daha mutsuz hissetmenize sebep olabilir. Güneşsiz ve karanlık günler enerjinizi düşürerek günü daha mutsuz geçirmenize yol açabilir. Bu gibi günlerde enerjinizi yükseltmeye yardımcı bazı küçük önerileri uygulayabilir ve günü daha neşeli geçirebilirsiniz.

1 . Kendinizi Zorlamayın

Eğer yataktan mutsuz çıktıysanız mutlu olmak, mutlu hissetmek için kendinizi zorlamayın. Bırakın canınız ne yapmak istiyorsa onu yapın. Tüm gün battaniye altında yatmak ve film izlemek istiyorsanız bırakın o gün onu yapın. Ruh halinizi değiştirmek için kendinizi zorlamayın, bu haliniz ile inatlaşmak yerine bunu kabullenerek onunla anlaşmaya çalışmak enerjinizi daha kolay yükseltmenize yardımcı olacaktır.

2 . Temizlik Yapın

Temizlik yapmak her zaman kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olur. Dağınıklık ruh halini daha da düşüren şeylerden biridir. Sabah uyandığınızda kendinizi kötü hissediyorsanız ve evinizin durumu da buna eşlik ediyorsa ilk iş bu dağınıklıktan kurtulmayı hedefleyin. Mutfağınızı temizleyin, bulaşıklarınızı yıkayın, evinizde atılması gereken şeyler varsa onlarda kurtulun. Evinizin temizlenerek hafiflemesi sizin de hafiflemenize yardımcı olur, ruh halinizi yükseltir.

3 . Müziğin Gücünden Yararlanın

Müzik her zaman iyileştiricidir. Kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda enerjinizi yükseltecek ve sizi daha iyi hissettirecek müzik listeleri hazırlayın. Slow ve ağır şarkılardan kaçının, hareketli ve enerjik şarkılar dinleyin, klasik müzik açarak ruhunuzu iyileştirmesine izin verin.

4 . Dışarıya Çıkın

Bu gibi kendinizi enerjisiz hissettiğiniz günlerde dışarıya çıkmak da işkence gibi gelebilir. Ancak çıktığınızda kendinizi çok daha iyi hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca açık havada dolaşmak ve yürüyüş yapmak sinir sisteminizi rahatlatır, sakinleşmenize ve mutlu olmanıza yardımcı olur.

5 . Aktivite Bulun

Kimi zaman hiçbir şey yapmamak da modunuzu düşürebilir. Eğer güne yapılacak bir aktivitenin heyecanı ile başlarsanız daha keyifli ve motive hissedebilirsiniz. Bunun için kendinize bir gece önceden yapılacak bir aktivite bulun. Yemek kursuna gidin, spora başlayın, hobi edinin, arkadaşlarınız ile buluşun. Kendinize yapacak bir şey bulmak enerjinizi de beraberinde artırmaya yetecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir