Kendinizi Daha İyi Hissetmenin Yolları

kendini iyi hissetmenin yollarıHangimiz hayatımızın her anında kendimizi sürekli iyi hissediyoruz ki? Mutluluk malesef her gün kapımızı çalmıyor ve kendimizi kötü, negatif enerji içerisinde hissettiğimiz gün sayısı zaman geçtikçe daha da artıyor.  Kimi zaman gerçekten büyük sorunlar ile karşılaşıyoruz ama kimi zaman da o kadar küçük ve önemsiz şeyler ile mutsuz oluyoruz ki bu da tüm yaşam kalitemizi etkiliyor. Yaşamımızı negatiflikler üzerine kurarken yıllar geçiyor ve mutluluğu kaçırıyoruz.

Kendinizi olumsuz duygular içerisinde hissettiğinizde ya da mutsuz bir ruh hali içerisine girdiğinizde kendinizi bir nebze olsun daha mutlu hissettirecek küçük şeyler yapabilirsiniz. Bunlar size küçük ya da önemsiz görünebilir ama emin olun denediğinizde nasıl etki edeceğini anlayacaksınız.

1 . Duş Alın

Duş almak fiziksel temizliğin dışında kesinlikle çok iyi bir terapi yöntemidir. Akan su ile birlikte içinizde hissettiğiniz tüm olumsuzluklarında kayıp gittiğini düşünün ve su ile birlikte arının. Sıcacık bir su ve suyun vücutta yarattığı masaj etkisi de sizi ayrıca rahatlatmaya yetecektir.

kendini iyi hissetmenin yolları2 . Sevdiğiniz Birini Arayın

Çok basit bir şey gibi gelebilir ama buradaki temel amaç size destek verecek ve sizi rahatlatacak biri ile konuşmuş olmanız. Bu kişi anneniz, en yakın arkadaşınız, sevgiliniz olabilir. Onunla sıradan bir konuşma yapın ve kafanızda dert ettiğiniz şeyleri biraz olsun unutmaya ve telefonun ucundaki kişiden güç almaya çalışın.

3 . Evinizi ya da Odanızı Temizleyin

Temizlik yenilenmek demektir. Üşenmeyin, kalkın ve evinizde ne dağınıklık varsa temizleyin. Tertemiz bir ev size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

kendini iyi hissetmenin yolları4 . Yürüyüşe Çıkın

Özellikle şu sonbahar günlerinde yapacağınız bir yürüyüş terapilerin en güzeli olabilir. Doğayla iç içe olabileceğiniz, insanlardan kaçıp sadece kendinizi dinleyebileceğiniz bir yürüyüş rotası seçin ve kafanızdaki olumsuzlukları evde bırakarak biraz olsun rahatlayın.

4 . Makyaj Yapın

Kendini iyi hissetmek kendini güzel hissetmekle orantılıdır. Makyaj yapmak ve aynada kendinizi bakımlı, güzel görmek size kendinizi oldukça iyi hissettirecek şeylerden birisi.

5 . Beyninizi Pozitif Mesajlara Açın

Kötü haberlerden, internetten, televizyondan bir süreliğine kaçın. Size olumsuz haberler verecek hiç bir kanal ile bağlantı kurmayın. Örneğin mutluluk ve umut veren bir film izleyin ya da güzel bir kitap okuyun. Beyninizi hayatın olumsuzluklarından bir nebze uzaklaştırarak güzel umut dolu mesajlar ile doldurun.

kendini iyi hissetmenin yolları6 . Sahip Olduklarınızı Düşünün

Olumsuz şeylere odaklanmak yerine, hayatınızda sahip olduğunuz güzel ve önemli şeyleri düşünün. Bu aileniz, sevdikleriniz, çocuğunuz, işiniz, kitaplarını her şey olabilir. Onlara sahip olduğunuz için ne kadar şanslı olduğunuzu ve onların sizin için ne kadar önemli bir güç kaynağı olduğunu düşünerek şükredin.

7 . Gülümseyin

Ne olursa olsun, ne yaşarsanız yaşayın yine de gülümsemeye çalışın. Gülmek beyninize her zaman mutlu olduğunuz komutunu verir. Kendinizi daha iyi hissetmek ve hissettirmek için her zaman gülün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir