Kaş Uzatma Yöntemleri

Son yıllarda artık güzellik sektöründe ince ve kısa kaşların yerini kalın ve gür kaşlar aldı. Bir çok kadın günümüz modasına ayak uydurabilmek için kaşlarını nasıl daha kolay uzatabileceğinin yöntemlerini arıyor. Kaşları boyatmak ya da doldurmak yerine uygulayabileceğiniz bazı doğal kaş uzatma yöntemleri ile siz de gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş Uzatma Yöntemleri

1 . Hint Yağı

Hint yağı, bir diğer adı ile kastor yağı kaşların gürleşmesine ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Eczanelerden ya da aktarlardan kolayca bulunabilen hint yağı, kaş gürleştirme serumlarının da ana maddelerinden biridir. Hint yağını gece yatmadan önce kaşlarınıza direkt sürerek sabah dek beklemeli ve ardından zabah yıkamalısınız. Bu uygulamayı düzenli olarak 2 hafta boyunca uyguladıktan sonra kaşlarınızdaki değişimi görebilirsiniz.

2 . Fırça Yöntemi

Günde iki kez olacak şekilde kaşlarınızı uygun bir fırça yardımı ile fırçalayın. Fırçalama işlemini kaş diplerinden başlayıp, kaşlarınızın uzama yönünde masaj yapar gibi tarayarak gerçekleştirin.

3 . Süt

Süt ürünleri protein ve vitamin deposudur. Kaşlara gece yatmadan önce bir pamuk yardımı ile süt sürerek sabah dek beklemelisiniz. Düzenli olarak kaşlara süt sürmek kaş yapısını güçlendirmeniz için yardımcı olacaktır.

4 . Badem Yağı

Badem yağı da kaşları güçlendiren yağlar arasındadır. Yatmadan önce badem yağını kaşların çıkış yönünde olacak şekilde, kökten uca doğru sürerek bir gece boyunca bekletmek ve bu işlemi düzenli olarak yapmak kaşlarınızı kalınlaştırmanıza ve yeni kaş çıkmasına yardımcı olacaktır.

5 . Soğan Kürü

Soğan sadece kaş yapısını değil saçları da güçlendiren bir sebzedir. Soğanın içeriğinde yer alan kükürt saç ve tüylerin uzamasına yardımcı olur. Soğanı rendeleyip suyunu sıkın ve bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza sürün. Ardından yaklaşık 10 – 15 dakika bekletin ve soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

6 . Vazelin

Vazelin de kaşları gürleştirip uzamasını kolaylaştıran şeylerden biri. Gece yatmadan önce bir pamuk yardımıyla ya da parmağınızla kaşlarınıza vazelin sürün ve sabah ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada 2 -3 kez olacak şekilde bu  yöntemi tekrar edebilirsiniz.