Kas Ağrılarını Dindirmenin Doğal Yolları

Gün içerisinde sık sık kas ağrısı yaşıyor ve ilaç kullanmadan nasıl geçireceğinizi bilmiyorsanız doğal yollardan kas ağrılarını dindirmenin yolları yazımızı inceleyebilirsiniz.

En İyi Doğal Kas Gevşeticileri

kas-agrisi-nasil-gecer1 . Biberiye

Özellikle et yemeklerinde sıkça kullanılan biberiye doğal bir kas gevşetici besindir. Adet kramplarını, kas spazmlarını giderir, kas ağrılarını azaltır. Ağrı yaşadığınız bölgelere biberiye yağı ile masaj yapabilir ya da bir miktar biberiyeyi suda banyo yapabilirsiniz.

2 . Vişne Suyu

Egzersize dayalı kas ağrıları çekiyorsanız egzersiz öncesi ve sonrası bir bardak vişne suyu içerek kas ağrılarınızı azaltabilirsiniz. Vişne suyunun vücuttaki ağrıları geçirici özelliği vardır.

3 . Zencefil

Zencefil vücuttaki ağrı ve iltihabı azaltan bir özelliğe sahiptir. İçeriğinde bulunan bileşenler,  kas ve eklem ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

kas-agrisi-nasil-gecer4 . Domates Suyu

Egzersizlerden sonra bir bardak domates suyu içmek yaşanan kas ağrılarının azalmasına yardımcı olacaktır. Domates güçlü bir antioksidandır, bu özelliği ağrıların azalmasında oldukça etkilidir.

5 . Kediotu

Kediotu özellikle boyun bölgesinde yaşanan ağrıları azaltmak için sıkça kullanılır. Ağrı kesici, sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır.

6. Turp

Turp kas gerilmelerini ve krampları engeller , ağrıları tedavi eder. Sıcak suya ekleyeceğiniz uçucu turp yağı ile yapacağınız sıcak bir banyo tüm ağrılarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

7 . Yabani Kekik

Kekiğe benzeyen yabani kekiğin kasları doğal yoldan rahatlatma etkisi gösterir. Kas ağrılarını belirli bir oranda azaltan yabani kekiği gün içinde dilediğiniz oranda tüketebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir