Kahve İçmenin 7 Faydası

Sabahları kendimize gelmek , hayatımıza biraz keyif ve lezzet katmak için tükettiğimiz kahve aslında sağlığımız için de oldukça faydalı bir içecek. Her ne kadar fazlası zararlı olsa da yeterli miktarda tüketildiğinde oldukça sağlıklı bir içecek olabilir. İşte kahvenin faydaları!

Kahve İçmenin Faydaları

1 . Alzheimer

Düzenli kahve içmek Alzheimer hastalığının gelişimini engeller. İçerdiği kafein Alzheimer oluşumunda etki eden beta amiloid birikimini büyük ölçüde azaltarak hastalığın ilerlemesini engeller.

2 . İnsülin Direnci

Kahve tüketmek insülin direncini kırar. Bu da anlık tatlı krizlerinin önüne geçerek gereksiz şeker tüketmeyi engeller.

3 . Tokluk

Kahveyi özellikle süt ile birlikte içmek tok kalmayı sağlayarak ekstra kalori almayı engeller. Süt ile birlikte protein, karbonhidrat ve yağ alındığı için kişi kendini tok hisseder bu da kilo kontrolü sağlar.

4 . Yağ Yakımı

Kahvenin içinde bulunan kafeinin yağ yakımını hızlandırıcı özelliği vardır. Kafein sinir sistemine sinyaller göndererek yağ yakımını hızlandırır ayrıca kandaki adrenalin düzeyini yükselttiği için egzersiz öncesinde tüketilmesi verimliliği artırır.

5 . Zindelik

Kahve içmenin faydalarından bir diğeri de zindelik sağlamasıdır. İçerdiği kafein zihnin ayılmasını, uyanık kalmasını sağlar. Vücuda zindelik ve enerji aşılar.

6 . Kalp Sağlığı

Kahve içmek kalp sağlığı için de oldukça faydalıdır. Araştırmalar günde bir kaç fincan içilen kahvenin kalp ve damar hastalıklarına iyi geldiğini, damar tıkanıklığını önlediğini söylüyor.

7 . Depresyon

Kahve depresyon ile mücadele aşamasında da oldukça etkilidir. Düzenli kahve içmek depresyona girme riskini azaltır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir