Kadınların Yaptığı 5 Seks Hatası

Genel sağlığa oldukça fazla faydası bulunan seks, zayıflamadan tutun cilt sağlığına dek bir çok alanda insan vücuduna fayda sağlıyor. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki her 10 kadından 8 ’i cinsel hayatından mutlu değil. Bunu birçok farklı sebep tetikleyebilir, kimi zaman isteksizlik kimi zaman  ilişki problemleri, iletişim sorunları ya da kimi zaman da seks esnasında yapılan hatalar. İşte kadınların yaptığı seks hataları.

Kadınların Yaptığı Seks Hataları

1 . İlk Adım

Cinsel ilişki hatalarının başında ilk adımı her zaman karşıdan beklemek geliyor. Sekste sıra yoktur, her zaman ilk adımı erkekten beklemek doğru bir yaklaşım değildir. Kimi zaman kendiliğinden gelişebilir, kimi zaman da sizin yönlendirmenizle başlayabilir. Bu konuda utangaçlığı bırakmak ilişki esnasında da kendinizi daha özgür hissetmenize yardımcı olur.

2 . Tutku Katın

Seksi bir görev olarak görmek ya da sadece erkeğin zevk alacağı bir olay gibi görüp hareketsiz yatmak oldukça rahatsız edici bir durum yaratabilir. Siz işin ne kadar içinde olursanız seksten de o kadar zevk alırsınız. Kendinize ait bir ritm bulmak ve işin keyfini çıkarmak her şeyi değiştirecek ve ilişkinizden daha fazla keyif almanızı sağlayacak.

3 . Açık Olun

Cinsellik sadece yata odasına özel bir durum değildir. Siz ne kadar hareket getirirseniz o kadar keyif verici olur. Kimi zaman partnerinizi şaşırtın, yeniliklere yeni pozisyon ve alanlara açık olun. Farklı fantezileriniz varsa onları hayata geçirin. Bu durum partnerinizin de hoşuna gidecektir.

4 . Vücudunuzu Sevin 

Vücudunuzdan çekinmek ya da utanmak, kötü göründüğünüzü düşünmek tamamen yanlış bir düşünce. Her birey kendi güzellikleriyle vardır. Kendinizle barışın ve vücudunuzu sevin. Onu tanımak atacağınız adımlarda da doğru yönlenmenize yardımcı olur. Kendinizi sevmediğiniz için karanlık odalarda sevişmek yerine ışıkları açın ve biraz özgürlüğün tadını çıkarmaya bakın.

5 . Rol Yapmayın 

Sırf karşınızdakini mutlu etmek için hoşunuza gitmeyen bir harekette sanki gidiyormuş gibi davranmayın. Partnerinizle konuşun ve nelerin hoşunuza gittiğini nelerin gitmediğini ona anlatın. Seks iki kişiliktir , sizi mutsuz eden hiçbir şeyi yapmak zorunda olmadığınızı bilerek ilerleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir