Kadın Vücudu Hakkında İlginç İlgiler

Vücudumuz hakkında ne kadar bilgimiz var? Hangi organımız ne işe yarıyor, vücudumuza neler sağlıyor ne kadar biliyoruz? İşte kadın vücuduna dair ilginç bilgiler.

1 . Stres ve Pelvis Bölgesi

Stresin vücutta en çok biriktiği yer pelvis bölgesi. Leğen kemiğinin ön kısmı, kuyruk sokumu kemiğinin alt kısmında bulunan pelvis kası tıpkı bir stres topu gibi stresi biriktiren bölgelerden biri.

2 . Bağırsaklar

Bağırsakların şimdiye kadar genelde sadece sindirim ile ilgili olduğunu düşünürdük ancak bağırsaklar soğuk algınlığını ve gribi yenme konusunda da oldukça yardımcı. Bağırsaklarda bulunan iyi bakteriler bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı koruma sağlıyor.

3 . Su ve Göğüsler

Su içmenin faydalarını az çok biliyoruz ama peki ya içmemenin? Su içmemenin ilginç yan etkilerinden biri göğüslerin sarkmasına neden olabilmesi. Göğüs bölgesi dinç kalabilmek için suya ihtiyaç duyuyor ve eğer yeterli su alamazsa çekmiş ve sarkmış bir görüntü oluşturabiliyor.

4 . Karın Bölgesi

Hepimiz karın bölgesini şekillendirmek için spor yapmamız gerektiğini biliriz. Ancak karın bölgesini düzleştirmek için kaliteli bir uykuya da ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz? Kötü ve yetersiz uyku karın bölgesinde bulunan yağlanmayı daha da güçlendirerek bundan kurtulmayı zorlaştırıyor. Ayrıca düzensiz uyku surasında salgılanan hormonlar kilo vermeyi de engelliyor.

5 . Göğüs Uçları

Göğüs uçları vücudun farklı bölgeleri ile ilgili durumları size haber veriyor olabilir. Örneğin göğüsler büyüdüğünde kilo aldığınızı haber verir, eğer göğüs uçlarınız kaşınıyorsa bu giydiğiniz bir şeyin ya da iç çamaşırınızın alerji yaptığını haber verebilir.

6. Gözler

Gözler kalbin aynası ama vücudunuzun da aynası. Örneğin eğer göz kuruluğu yaşıyorsanız bu eklem iltihabı ya da kireçlenme gibi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir. Gözünüz ile ilgili yaşadığınız problemlerde mutlaka uzman bir doktora görünerek problemin ne olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir