İstanbul Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama şirketlerinin sayısının bir hayli fazla olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İstanbul’dan bahsettiğimizde, böcek ilaçlama sektöründe hizmet veren firma sayısının 700 kadar olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla böceklerle yâda daha geniş bir terim kullanırsak, haşerelerle başı dertte olan kişilerin yardım alacakları böcek ilaçlama şirketini seçmelerinin oldukça zor bir iş olarak göründüğünü söyleyebiliriz.

Elbette internette gezinirken arama motoruna yazacağınız ‘Böcek İlaçlama İstanbul’ şeklindeki kelimeler sayesinde ulaşacağınız şirketleri telefonla arama yolunu seçebilirsiniz. Ama söz konusu olan haşerelerle mücadele olduğunda, haşerelerle başarılı bir şekilde baş etmenin ve onları tamamen ortadan kaldırmanın tek yolunun gerekli özellikleri taşıyan bir firmadan yardım almak olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle böceklerden kurtulmanızı sağlayacağını söyleyen şirketlerden birisini rastgele seçmektense, yazımızda değineceğimiz kriterlere uygun olarak çalışan bir firmadan yardım almanız yerinde olacaktır.

Böcek İlaçlama Şirketlerinde Olması Gereken Özellikler

  • Çalışmayı seçeceğiniz böcek ilaçlama şirketi, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ve Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) yayınladığı yönergeler doğrultusunda hizmet veren bir firma olmalıdır. Kullanılan ilaçlar bu kurumların onayladığı kimyasal ilaçlar yani ‘Biyosidal İlaçlar’ olarak tanımlanan ilaçlar olmalıdır. Tabi biyosidal ilaçlar adı altında kullanılan ama ucuz ve kalitesiz kimyasallar olmaması da önemlidir. Yani çalışmayı tercih edeceğiniz şirket, kaliteli biyosidal ilaçlar kullanan, Dünya Sağlık Örgütünün ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu‘nun belirlediği kriterlere kesin olarak uyum sağlayan bir firma olmalıdır.
  • Yardım alacağınız böcek ilaçlama firmasının ruhsat sahibi olan, modern cihazlara ve donanımlara sahip olan, eğitimli ve gerekli ekipmanlara sahip olan bir personelle hizmet veriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü kullanılan kimyasallar kaliteli olsa bile yeterli eğitime sahip olmayan ve gerekli donanımlara erişimi olmayan kişiler tarafından uygulandıklarında istenilen sonuçlara ulaşmaları kolay olmayacaktır. Ama ruhsat sahibi ve eğitimli personel ile gerekli donanımlar için yatırım yapmış olan bir firma, böceklerin yaşam döngüleri ve türleri hakkındaki bilgilerinden de yararlanarak ‘haşerelerle mücadele’ işini başarıyla sonuçlandıracaktır. Zaten bu imkânlara sahip olmayan firmaların ‘periyodik ilaçlama hizmeti’ vermeye razı olmadıklarını, tek seferlik işlerle günlük kazançlar peşinde koştuklarını, sabit iş yerleri, belirli adresler dışında, dağıtılan el ilanları ve iletişim için kullanılan cep telefonlarıyla hizmet verdiklerini görebilirsiniz. Kısacası kapınızda bulduğunuz ‘Anadolu Yakası Böcek İlaçlamatüründeki ilanlarda yer alan telefon numaralarını aramak yerine, gerekli yatırımları yaptığından ve uygun hizmeti verebileceğinden emin olduğunuz firma ile çalışmalısınız.
  • Geniş bir servis ağına sahip olan ve haşereleri yok etme garantisi gibi iş garantileriyle hizmet veren firmalarla çalışmalısınız. Göreceğiniz el ilanlarında ya da web sitelerinde Avrupa Yakası Böcek İlaçlama türünde tanıtımlar yapılıyor olabilir. Ama bu doğru olsa bile yeterli servis ağına sahip olmayan bir firmanın hizmet vermek üzere size ulaşması günler sürebilir. Oysa çok hızlı çoğalan haşerelerle mücadele edilirken, günlerin değil saatlerin bile çok büyük bir önemi olabilir. Bu nedenle üstteki maddelerde verdiğimiz özelliklere sahip olmasının yanı sıra geniş bir servis ağına sahip olan ve bağlantıya geçtiğinizde size saatler içinde hizmet sağlamayı garantileyen bir firmadan yardım almalısınız.

Gerekli Özelliklere Sahip Olan Bir Şirket

Yukarıda sıraladığımız özelliklerin tamamını taşıyan şirketleri belirlemeye karar verdiğinizde, İstanbul’da hizmet veren 700 böcek ilaçlama firmasının sayılarının bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda olan firmaya düştüğünü görüyorsunuz. Bu firmalar arasından seçim yapmak diğer alternatife göre çok daha kolay olacaktır.

İnternette yer alan forumları incelediğinizde ve söz konusu şirketlerden yardım almış olan kişilerin yorumlarını okuduğunuzda, en uygun şekilde hizmet veren firmanın ismini belirleyebiliyorsunuz. Batı Haşere Kontrol Hizmetleri firması, yukarıda saydığımız tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra, müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı başarmış firma olarak görünüyor.

Söz konusu Batı Böcek İlaçlama şirketinin kendi web sitesinin yayınlandığı batibocekilaclama.com adresine gittiğinizde ise şirketin verdiği hizmetler doğrultusunda sunmuş olduğu ayrıntılı bilgilere erişebiliyorsunuz. Haşerelerle, böceklerle başınız dertteyse ve bunlardan kurtulmanızı sağlayacak olan en iyi firmayı arıyorsanız, söz konusu şirketin kendi web sitesini ziyaret etmenizi önerebiliriz. Siteyi ve şirketin sunmuş olduğu hizmetleri/avantajları inceledikten sonra, haşerelerden kurtulmak için hangi firmadan yardım almanız gerektiği hususunda tereddüt etmeyeceğinizi söyleyebiliriz.