İç Enerjinizi Yüksek Tutmanın 5 Yolu

İç enerjinizi ne kadar yüksek tutarsanız hayat da size o kadar fazla güzellik sunar. Olumsuz düşünceler, negatif yaklaşımlar günlük hayatınızı da olumsuz etkileyerek çevrenizde negatif bir enerji kalkanı oluşturur ve endişeli, huzursuz ve mutsuz olmanıza sebep olur. Halbuki içinizdeki olumlu enerjiyi açığa çıkardığınızda hayata daha güzel, daha az kaygılı ve korkulu bakar, etrafınızdaki güzel şeylerin de sizi çekmesine sebep olursunuz.

Peki içinizdeki enerjiyi yüksek tutmanın yolları nelerdir?

enerjiyi-artirmanin-yollari1 . Farkında Olun

Etrafımız, çevremiz enerjiler ile doludur. Çevremizdeki bu enerjiler ise içimizdeki enerjiyi düşürür ya da yükseltir. Örneğin bir hastaneye gittiğinizde çevrenizdeki enerji muhtemelen negatif bir enerji olacaktır. Ya da sabah işe giderken bindiğiniz toplu taşıma aracında. Bu enerjinin farkında olur ve kendinizi negatif enerjiye kapatırsanız gününüzün daha iyi geçmesini sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulunduğunuz alandaki enerjinin farkında olmak ve ona uygun hareket etmek olacaktır.

2 . İç Sesinize Odaklanın

Çoğu zaman iç sesinize odaklanarak kendinizi ve isteklerinizi dinlemeniz enerjinizi açığa çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Zihninizde konsantrasyonu sağlayarak, sadece kendinizi dinlediğiniz zamanlarda iç enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Bunu sağlayabilmek için nefes egzersizleri çalışabilir ( bknz : Pranayama Nefes Teknikleri ) ya da meditasyon yapabilirsiniz.

enerjiyi-artirmanin-yollari3 . Kendinize Alan Yaratın

Evinizde ya da bulunduğunuz alanda mutlaka sadece size özel bir alan yaratın. Günün olumsuzluklarını atacak, kendinizi huzurlu hissedeceğiniz,  zihninizi rahatlatacağınız sessiz ve güvenilir bir ortam enerjinizi yükseltebilmeniz ve kendinizi yenileyebilmeniz için oldukça faydalı olacaktır.

4 . Eşyaları Kullanın

Her şeyin olduğu gibi eşyaların da bir enerjisi vardır. Evinizin dekorasyonunda ya da aksesuarlarınızda sevdiğiniz, enerjinizi yükseltecek şeyler kullanabilirsiniz. Örneğin sizi koruduğuna inandığınız bir kolye, enerjinizi artırdığını düşündüğünüz bir taş, size kendinizi daha iyi hissettirecek bir tablo gibi detaylar ile enerjinizi yüksek tutabilirsiniz.

5 . Sevmeyi Öğrenin

Günümüz insanı yaşadığı koşullardan dolayı malesef artık öfke ve nefret dolu. Bu doluluk enerjiyi tamamen negatife çevirerek etrafa da bunun yayılmasını sağlıyor. Mümkün olduğunca hayatınızdaki olumluluklara odaklanıp, öfkeyi ve nefreti hayatınızdan uzaklaştırmaya çalışın. Ve tabii ki karşılığında sevgi potansiyelinizi artırın. Doğayı, hayvanı, insanı, kendinizi sevmek içinizdeki enerjiyi yükseltmenin en kolay ve güzel yolu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir