Hızlı Kilo Vermek için 4 Öneri

Eğer yediklerimize dikkat etmezse çok çabuk kilo alıyor sonrasında yine aynı hızda kilo vermek istiyoruz. Ancak malesef çoğu zaman bu durum mümkün olmuyor. Bir çok insan fazla kilolarını verebilmek için ağır diyetler, spor programları uyguluyor. Ancak kilo almamak için yapılması gereken temel kilo verme yöntemlerini uygularsanız kısa sürede zayıflayabilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermek için Öneriler

1 . Hedef Koyun

Bir not kağıdına şu anki kilonuzu yazın. Kağıdın en alt kısmına ise ulaşmak istediğiniz kiloyu. Bu kilo sizin tüm bu süreçte hedefleyeceğiniz kilo olacak ve tüm yapacaklarınızı bu kiloya bağlı olarak yapacaksınız. Bir anda kilo vermeyeceğiniz için gün gün tartınmak moral ve heves kırıcı olabilir. Bu yüzden haftada bir tartının ve verdiğiniz kiloyu, şu anki kilonuzun hemen altına not edin. Düşen kilonuzu gördükçe motive olacak ve beslenme programınıza daha sıkı sarılacaksınız.

2 . Dengeli ve Bilinçli Beslenin 

Sağlıklı beslenme üzerine makaleler okuyun, sosyal medya hesaplarını takip edin. Her diyet programı sizin için uygun olmayabilir ancak katı bir diyet uygulamak yerine bilinçli bir beslenme programını takip ederseniz zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Kızartma, hamur işi gibi gıdaları hayatınızdan çıkarın. Bol bol taze sebze ve meyve tüketin, güne protein ile başlayın, lifli gıdalar tüketin. Ancak tüm bu yiyecekleri de belirli bir dengede tüketmeye özen gösterin.

3 . Bol Bol Sıvı Alın

Başta su olmak üzere sıvı tüketimi sadece zayıflamak için değil hayatın her alanında oldukça önemli. Güne mutlaka bir bardak ılık su ile başlayın. Su hem tokluk sürenizi uzatacak hem de daha dinç ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olacak. Ayrıca gün içinde mutlaka bir kaç bardak bitki çayı tüketin. Başta yeşil çay olmak üzere kilo vermeye yardımcı ayrıca sağlıklı bitki çayları için.

4 . Hareket Edin

Kilo verememenin başlıca sebeplerinden biri hareketsiz yaşam. Eğer bir de masa başı bir işiniz varsa ve sağlıksız besleniyorsanız kilo alma ihtimaliniz çok yüksek. Mesai saatlerinizde eğer fırsatını varsa sık sık mola verin ve ofis içerisinde de olsa küçük yürüyüşler yapın. İş ve ev mesafeniz uzak değilse araç kullanmak yerine yürümeyi tercih edin. Asansör kullanımını bırakarak merdivenleri kullanın. Eğer düzenli egzersiz yapamıyorsanız bu küçük yöntemleri deneyerek gününüzü biraz daha hareketli kılabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir