Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan cevizinin kırılarak açılması ve ardından işlenmesi ile oluşturulan hindistan cevizi yağı, kalp hastalıklarından cilt sağlığına kadar birçok alanda önemli ve etkili faydalara sahip. Tarih boyunca birçok kültür tarafından farklı tedavi yöntemleri özelinde kullanılan hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir, nasıl kullanılır, nereden satın alınır sizler için derledik.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Nelerdir?

1 . Kalp Sağlığını Korur

Doymuş yağ oranı yüksek olsa bile, hindistan cevizi yağı kalp için faydalı olan yağlar arasındadır. İçerdiği aurik asit sayesinde yüksek kolesterol ve yüksek tansiyon gibi hastalıkları önlemeye yardımcıdır.

2 . Diyabete İyi Gelir

Hindistan cevizi yağı kan şekerini düzenler, glisemik indeksi düşürür, yiyecekler ile birlikte vücuda giren enerjinin düzenli ve eşit sağlanmasına yardımcı olur. Yemeklere hindistan cevizi yağı katarak kan şekeri seviyesini sabit tutabilirsiniz.

3 . Metabolizmayı Hızlandırır

Hindistan cevizi yağı yağ olarak depolanmaz. İçerdiği miristik ve laurik asit karaciğerde işlenir ve ardından enerjiye dönüşür. Bu da metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak kilo kontrolü sağlar.

 

4 . Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Hindistan cevizi yağı antifungal, antibakteriyel, antiviral ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Ayrıca içerdiği laurik asit, kaprilik asit ve kaprik asit bağışıklığı güçlendirir, vücudun virüs ve bakteriler ile savaşabilmesi için güç sağlar.

5 . Cilt Sağlığını Korur

Güçlü bir antioksidandır. Cildi yaşlanma belirtilerine karşı korur, hasarlı hücreleri iyileştirir, akne ve sivilcelere iyi gelir. Cilt lekelerini yok eder. Ayrıca tırnakların kırılmasını, dudakların çatlamasını önler.

6 . Sindirim Sistemini Destekler

Hindistan cevizi yağı sindirimi destekleyerek mide ve bağırsak problemlerinin önüne geçer, antimikrobiyal  özelliği sayesinde mantar ve parazitlerle mücadele eder, sindirim sisteminin iyileştirilmesine yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağını belirli miktarlarda yemeklerinize katabileceğiniz gibi, göz kremi, vücut nemlendiricisi vs. gibi cilde uygulayarak da kullanabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Nerede Satılır?

Şekersiz katkısız organik fıstık ezmesi, fındık ezmesi, antep fıstık ezmezi, badem ezmesi, doğal sabunlar, organik ürünler gibi doğal ve sağlıklı ürünlerin satıldığı www.dogafoni.com ‘dan ya da www.instagram.com/cerrinodogal sayfasından Cerrino saf katkısız % 100 doğal hindistan cevizi yağı satın alabilirsiniz. % 100 saf çörek otu yağı, aspir yağı, fındık yağı, susam yağı gibi farklı taze sıkım soğuk pres yağları da temin edebileceğiniz dogafoni.com ‘da sağlığınız için faydalı olabilecek tüm doğal ürünlere rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir