Her Makyaj Çantasında Bulunması Gereken Makyaj Malzemeleri

Cildinize ışıltı katmak ya da küçük kusurlarınızı kapatmak için bazı temel makyaj malzemelerine ihtiyaç duyarsınız.

Günlük makyajınızı uygularken size en çok lazım olacak ten, göz ve dudak ürünlerini satın alarak makyaj çantanıza temel malzemeleri ekleyebilirsiniz.

Makyaj Bazı

Baz, makyajın daha kalıcı ve pürüzsüz durması için atılan ilk adımdır. Nemlendiren ve cildi pürüzsüzleştiren bir makyaj bazı satın alarak makyajınızın kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

beymen makyajKapatıcı

Ciltteki kızarıklıklar, gözaltı morlukları ve renk eşitsizliklerini yok etmek için mutlaka cilt renginizle uyumlu bir kapatıcı edinmeniz gerekir. Farklı sorunlara göre ayrı renklerde bir ürün alabilir ya da Babbi Brown dörtlü kapatıcı paleti gibi farklı kusurları, içinde bulunan çeşitli renkler ile rahatlıkla kapatacak kompakt bir ürün seçmek daha doğru olacaktır.

BB Krem ya da Fondöten

Daha genç ve problemsiz ciltlerin tercihi renkli nemlendiriciler yani BB kremler, fondöten yerine rahatlıkla kullanılabilir. Ancak renk eşitsizlikleri daha belirgin ciltler, cilt renklerine uygun bir fondöten seçerek ten makyajlarının en önemli adımını en doğru şekilde uygulayabilirler.

Pudra

Özellikle yağlı ya da karma, parlamaya müsait bir cildiniz varsa makyaj çantanızdan pudranızı ayırmayın. Makyaj sonrası fondöteni sabitleyen, gün içinde yağlanmaları kapatan pudra, pek çok zaman günün kurtarıcısı olabilir. Pudra seçiminde tercihinizi Yves Saint Lorent’in renksiz, transparan pudrası gibi ürünlerden yana kullanmanız, makyajınızı sabitlerken renk dağılımında sorun yaşanmasını engelleyecektir.

https://www.beymen.com/p_saint-laurent-pudra_64802

Allık

Cilde anında renk ve ışıltı katan bir allık satın alırken, her zaman kullanabileceğiniz ve hemen hemen her cilt tonuna uyan klasik renklerden birini tercih edebilirsiniz. Örneğin; şeftali ve uçuk pembe tonlarında seçeceğiniz bir allığı farklı renklerle kolayca kullanabilir, makyaj çantanızda gönül rahatlığıyla taşıyabilirsiniz.

Göz Kalemi ve Rimel

Gözlerin güzelliğini öne çıkaran göz kalemi ve rimel ikilisi de makyaj çantanızda mutlaka bulunması gereken malzemeler arasında yer alır. Göz kalemi yerine eyeliner da tercih edilebilir. Kirpiklerinizi daha belirgin ve kıvrık hale getirecek siyah bir rimel, siyah bir göz kalemi ya da eyeliner tüm makyajın ihtişamını bir anda arttırabilir.

beymen makyaj 2Göz Farı

Far, bir makyajın çehresini değiştiren etkenlerden biridir. Tekli halde satılan farlar olduğu gibi çoklu olarak satılan far paletleri de mevcuttur. Makyaj çantanıza, Tom Ford’un toprak tonlarındaki bu paleti gibi bir ürün ekleyerek pratik bir seçim yapabilirsiniz.

Ruj

Makyaj çantasının olmazsa olmazı rujlar, geniş renk yelpazeleri ile kadınların seçim yapmalarını zorlaştırır. Ancak gerçekten temel ve kullanışlı bir tercih yapmak isteyen hanımlar bir adet doğal ve açık renkli, bir adetse koyu renkli, bordo ya da kırmızı bir ruju makyaj çantalarından eksik etmez çıkarabilirsiniz.

Siz de çantanıza tüm bu temel makyaj ürünlerini ekleyerek gün içinde daha iyi görünmenin ve iyi hissetmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir