Hafta Sonunu En İyi Değerlendirmenin 3 Yolu

Hafta sonu yaklaştıkça akıllarda tüm haftanın yorgunluğunun atılacağı bir bir kaç günde neler yapılabileceği yer alıyor. Zaten kısacık olan hafta sonuna kimileri bir çok şey sığdırmak isterken, kimileri de sakin ve huzurlu bir şekilde geçirmek istiyor. Ancak herkesin yine de ortak isteği hafta sonunu en iyi şekilde değerlendirmek.

Hafta Sonunu Değerlendirmenin Yolları

1 . Erken Kalkın

Hafta için zaten erken kalkıyoruz, bırakın da uyuyalım demeyin, bizi dinleyin. Hafta sonu gece sabahlayıp sabah da öğlen saatlerine kadar uyumak hem hafta sonunda yapılabilecek etkinlik sayınızı azaltır hem de biyolojik rutininizi bozarak haftaya yorgun ve uykusuz girmenize neden olur.

2 . E-maillerinizi Kapatın

Zaten tüm bir hafta boyunca maillerinizle uğraşırken bırakın hafta sonu e-maillerini hiç görmeyin. Özellikle çalışanların yaptığı en büyük hatalardan biri hafta sonu e-maillerini açık bırakmak. Hafta sonu tam bir eğlencenin ortasında gelen e-mail kimi zaman keyfinizi kaçırabilir, kimi zaman da aklınıza iş ile ilgili konuların gelerek çalışmanıza neden olabilir. Bırakın mailleriniz pazartesiyi beklesin.

3 . Kendinize Zaman Ayırın

Çağımız insanının yaşadığı en kötü şeylerden biri de kendine zaman ayıramamak. Aile, arkadaşlar, iş, çocuklar vs. derken kendinize zaman kalmıyor. Bırakın hafta sonu bir kaç saat bile olsa sadece size ait olsun. Bu zaman diliminde teknolojik aletlerden uzak durun, sadece kendinizle ve iç sesinizle baş başa olacağınız bir ortam yaratın. Bu ister yürüyüş olur, ister kitap okumak olur, ister meditasyon olur. Sevdiğiniz bir aktivite seçin ve tamamen kendinize odaklanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir