Göbek Eritmek İçin Tavsiyeler

Göbek bölgesinde toplanan yağlar yalnızca görünüm olarak sıkıntılı değildir. Bu yağlar aynı zamanda sağlığı da ciddi derecede tehdit ederler. Göbek bölgesinde yağlanma ne kadar fazlaysa, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riski de o kadar fazla olur. Ayrıca, göbek bölgesinde yağlanma kiloya bağlı diyabetin de başlıca nedenidir. Bu nedenle zararın neresinden dönülürse kardır mantığıyla bakarak yaşam ve beslenme biçimini kesin ve geri dönüşsüz olarak değiştirmek gerekir.

göbek eritme yollarıHayatınızdan Şekeri Çıkarın: Vücudunuza aldığınız şeker fazlalığı karaciğerde glikojen olarak depolanır ve glikojen de yağa dönüştürülür. Yani yediğiniz her şekerin göbeğinizin çevresinde o yağların artmasına sebep olduğunu bilmelisiniz. Kekler, pastalar, çikolatalar, şekerli içecekler, şekerli meyve suları bir süre hayatınızda olmamalıdır. Şekeri meyvelerden ve sebzelerden doğal olarak almak en sağlıklı yoldur. Yine ambalajlı içeceklerin de sonradan eklenen şekerler içerdiğini unutmayın. Özellikle “Sıfır Kalori” parolası ile piyasada olan içeceklerin içinde de yapay tatlandırıcılar olduğunu ve bunların da birçok sağlık sorununa yol açtığının farkında olun.

Menünüzden Karbonhidratları Çıkarın ve Protein Ekleyin: Kilo vermenin bir başka anahtarı proteinli gıdalar tüketmektir. Proteinlerin en önemli özelliği tok tutmayı sağlarken, karbonhidratlara göre daha az kalori içermeleridir. Elbette protein alın derken, bu aşırı et ve süt ürünleri tüketin anlamına gelmiyor. Bu yiyeceklerin de yağ içerdiğini ve bunların da kolesterole sebep olduğunu unutmayın.Protein için yumurta, balık, deniz mahsüller, tahıllar, az yağlı süt ürünleri ve yoğurt tavsiye edilir.

göbek eritme yollarıLifli Gıdalar Tüketin:  Lifli gıdalar tüketmek kesinlikle sizi daha tok tutacak ve midenizin daha az yorulmasını sağlayacaktır. Besinlerin geçişini yavaşlatan lifli gıdalarla birlikte vitamin ve minerallerden de daha fazla yararlanırsınız. Yapılan bir araştırmaya göre, diyet yapmadan yalnızca günde 15 gram daha fazla lifli gıda tüketmek yılda 6 kilo kaybetmenizi sağlar.

Spor Şart: Siz ne kadar uğraşırsanız uğraşın, eğer spor yapmıyorsanız göbeği eritmek pek mümkün değil. Üstelik göbek yağlarını eritmek için öyle yalnızca mekik çekmek de yetmez. Çünkü sanılanın aksine bölgesel zayıflama diye bir şey bulunmuyor. En basit şekilde hayatınıza hareketi sokmanız gerekiyor. İşe arabayla değil yürüyerek veya bisikletle gitmek, eve merdivenlerle çıkmak bile bir harekettir. Mümkünse günde en az 30 dakikanızı spora ayırın. Sonuçlarına kendiniz bile şaşıracaksınız.

Göbek bölgesinde yağlanmayı engellemek için yapabileceğiniz egzersizler : Dümdüz Bir Karın İçin Yapmanız Gerekenler

Etiket Okuma Alışkanlığı Edinin: Yediklerinizin kaç kalori olduğunu bilmek bir süre sonra yediklerinize sürekli dikkat etmenizi sağlar. Bu sayede fazla kalori almaktan kurtulur ve etiket okuma alışkanlığınız sayesinde içerisinde yapay ürünler olan yiyecekleri tüketmezsiniz.

Uykunuzu Düzenleyin:  Eğer günde 6 saatten az veya 8 saatten fazla uyuyan biriyseniz, kötü haber şu ki, bu durum göbek çevresinde yağlanmaya sebep oluyor. Uyku düzenini ayarlamak ve yatmadan 4 saat önce hiçbir şey yememek çok önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir