Fulton Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Hollywood yıldızlarının diyet tercihi olarak son günlerde adından sıkça söz ettirmeyi başaran Fulton Diyeti; çoğu diyet programında yer almayan sıra dışı yeniliklere imza atıyor. Öyle ki bu diyete ait kitap; satış rekorları kırmaya devam ederken; Fulton diyeti; Hollywood yıldızları arasında da hızla yayılmaya devam ediyor.

Peki, Fulton diyeti nedir? Bu diyetinin diğer diyetlerden farkı nedir?

1 . Kahvaltı saati, sabah 10!

Çoğu diyet programından farklı olarak, Fulton diyetinde kahvaltı saati sabah 10. Ara öğünlerin gereksiz olduğunun altını çizen bu diyet; her gün 3 öğün yemek yenmesi gerektiğini savunuyor.

fulton diyeti nasıl yapılır2 . Güne soğuk bir duş ile başlayın!

Fulton tarafından hazırlanan diyete göre zayıflamak isteyen kişilerin sabah 8 civarında 15-20 derece sıcaklıkta duş alması şart. Soğuk su ile duş almak, vücudunun kendini ısıtması adına metabolizmanın hızlanmasına ve vücudun yağ yakmasına yardımcı oluyor.

3 . Duş sonrası egzersiz

Duş sonrası gerçekleştirilen yarım saatlik bir yürüyüşü tavsiye eden Fulton diyeti; temizlik, bahçe işleri gibi uğraşlar edinerek, yağ yakabileceğinizi de ifade ediyor. Duş öncesi içilen sade bir kahve de yağ yakma için ideal bir yöntem olarak kabul ediliyor.

fulton diyeti nasıl yapılır4 . Proteinli yiyecekler tüketmeyi unutmayın!

Fulton diyetine göre diyet yapan kişinin haftada en az iki kez balık tüketmesi zorunluluk. Günlük karbonhidrat alımı ise 120 gramı kesinlikle aşmamalı.

Proteini bolca almak için ise kişinin öğünlerinde bol bol tavuk, salata, et, domates, salatalık gibi protein açısından zengin besinlere yer vermesi gerekiyor.


5 . Balon şişirme egzersizi

Son olarak, gece uyumadan önce kişinin ayakta balon şişirmesi öneriliyor. 10 kez arka arkaya balon şişirmek, karın kaslarınızı güçlendirmenizi sağlıyor.

Sizler de Fulton diyeti ile ideal kilonuza ulaşabilir; daha fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir