Evinizde Mutlaka Olması Gereken 5 Feng Shui Rengi

Feng Shui ‘nin enerjisi yadsınamaz bir gerçek. Kelime olarak rüzgar ve su anlamına gelen Feng Shui, doğadaki rüzgar ve suyun enerjisini evimize, hayatımıza katmayı amaçlıyor. Bir Uzakdoğu felsefesi olan Feng Shui ‘nin enerji yöntemlerini evinize, odanıza ya da yaşam alanınıza uyguladığınızda size kattığı enerji ve huzuru çok kolay fark edebilirsiniz. Peki Feng Shui ‘nin olmazsa olmaz renkleri neler? Evinizde hangi Feng Shui renklerini bulundurmalısınız?

Evinizde Mutlaka Olması Gereken Feng Shui Renkleri

1 . Kırmızı 

Tutku ve aşkın rengi kırmızı Feng Shui renklerinin de vazgeçilmezleri arasında. Uzakdoğu kültürüne göre şansın da rengi sayılan kırmızı ölçülü bir şekilde evin belirli alanlarında kullanılabilir. Dekorasyon ürünlerinizde ya da kırlentlerinizde kırmızı renge yer vererek evinize canlılık ve neşe katabilirsiniz. Ancak kırmızıyı ocak, fırın gibi ateşi simgeleyen eşyaların bulunduğu alanlarda kullanmanıza gerek yok.

2 . Yeşil 

Doğanın rengi yeşil, Feng Shui inanışına göre sağlık ve büyümenin de rengi. Denge ve huzur simgeleyen bu rengi evinizin dilediğiniz bölgesinde rahatça kullanabilirsiniz.

3 . Sarı 

Sarı özellikle çalışma odaları gibi konsantrasyon gerektiren bölgeler için ideal bir renk. Ofisinizde, kişisel gelişim sağladığınız bölgelerde sarıyı kullanabilirsiniz.

4 . Turuncu

Aşırıya kaçmadan dikkatli bir şekilde kullanıldığında eve ve kişiye kuvvet ve güç katan renklerden biri olan turuncu da yine sarı gibi ofis ve çalışma odaları için oldukça ideal bir renk. Aksesuar tercihinde, objelerde turuncuya yer verebilirsiniz.

5 . Beyaz

Saflığın ve temizliğin rengi beyaz Feng Shui inanışına göre de güven ve huzurun rengi. Evin her odasında rahatça kullanılabilecek bir renk olan beyaz için en ideal oda yatak odası. Odalarınıza saflık, hijyen ve güven duygularını aşıladığı için banyo, mutfak, evin giriş kısımları için de rahatça kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir