Evine Sıcaklık Katmanın 4 Yolu

Ev dekorasyonu mutlu ve huzurlu bir yaşam için oldukça önemli bir konu. Eviniz her zaman sığındığınız, kendinizi daha iyi hissetmek için içinde bulunduğunuz, korunduğunuz ve en önemlisi size ait olan tek alandır. Eviniz ne kadar size özel olursa içinde o kadar mutlu hissedersiniz. Ancak kimi zaman küçük hatalı dokunuşlar ruh halinizi olumsuz etkileyebilir. Örneğin aşırı eşya ya da dekorasyon ürünleri, çok karışık renkler, gereksiz eşyalar hem göz yorucu hem de ruh daraltıcı olabilir. Aslında küçücük değişiklikler ile evinizi sıcak ve sevimli bir ortam haline getirebilirsiniz. İşte evinize sıcaklık katacak bazı dekorasyon önerileri.

1 . Ateşi Kullanın

Çoğunluk evlerde şömine bulunmadığı için ateşin gücünden yararlanmak zor bir durum olabilir. Ancak evinizin farklı köşelerine yerleştireceğiniz mumlar ile hem hoş bir aydınlatma yaratabilir hem de eve sıcaklık katabilirsiniz. Ayrıca mumlar görüntü olarak da oldukça sıcak bir ortam yaratarak kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

2 . Işıltı Katın

Genelde evlerimiz tek tip ışıklar ile aydınlatılır. Tavan asılı bir lamba ile yetinir farklı aydınlatıcılara ihtiyaç duymayız. Ancak yüksek voltlu ampülleri bir kenara bırakıp yumuşak tonlara geçiş yaptığınızda evinizin havasının da değişeceğini fark edeceksiniz. Beyaz ışık yerine sarı ışıkları, dekoratif olarak değerlendirilen edison ampüller evinizin farklı köşelerinde yer aldığında bulunduğunu ortama ışıltı katmaya yetecektir. Ayrıca aydınlatmalarınızı geleneksel avizelerden arındırarak geometrik, cam kesme, minimal avizeler ile birleştirdiğinizde  evinize yeterli sıcaklığı sağlayabilirsiniz.

3 . Donatın

Eve sıcaklık katan bir başka küçük detay da koltukların üzerine yerleştirilecek şal battaniyeler, koltuk örtüleri. Koltuğunuzda oturup izlediğiniz filmin keyfini çıkarırken size sıcaklık sağlayan bu örtü ve battaniyeler ayrıca evinize de hoş bir görüntü yaratabilir.

4 . Çiçeklerin Gücü

Rengarenk kış çiçekleri, çeşitli yapraklı bitkiler evin hem daha canlı ve enerjik görünmesini sağlar hem de sağladığı ortam ile size doğal ir terapi yaratır. Odalarınızın uygun köşelerine çeşitli bitkiler yerleştirerek hem daha doğal hem de sıcak bir ortam yaratabilir ve kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir