Ev Dekorasyonunda Feng Shui Tavsiyeleri

Ev hepimiz için sığınılacak ve huzur bulunacak en kutsal ortamlardan biri. Stresli, yoğun ve yorucu bir günün sonunda evinize gelerek günün tüm yüklerini atmak paha biçilemeyecek bir duygudur. Ancak eğer eviniz doğru bir şekilde dekore edilmediyse sizi rahatlatmak yerine stresinizi artırarak negatif enerjinizi yükseltmeye yol açabilir. Bazı Feng Shui önerilerine uyarak ev dekorasyonunu yeniden gözden geçirmek ev içinde denge, huzur ve mutluluk birlikteliğini bir arada yaşamanıza yardımcı olacaktır. İşte eviniz için Feng Shui tavsiyeleri.

Ev Dekorasyonunda Feng Shui Tavsiyeleri

1 . Gereksizleri Atın

Gereksiz eşyalar sadece kendinizi daha kötü hissetmenize yol açar. Ruh halinizi daraltır, göz yorgunluğu yaratır ve evde gereksiz bir dağınıklık oluşturur. Feng shui’nin en önemli tavsiyelerinden biri de gereksiz eşyalardan kurtulmaktır. Çünkü evdeki kullanılmayan gereksiz tüm eşyalar yeniliği ve yenilenmeyi engeller.

2 . Mutfak Toplu Olsun, Ancak Ortada bir Gıda olsun

Evin Zen prensiplerine göre daha bereketli olması için mutfağın da derli toplu olması gerekir. Mutfağınızı mümkün olduğunca temiz ve düzenli bırakın ancak yine bereket sağladığı sebebi ile mutfak masasında ya da tezgahta açıkta bir alanda bozulmayacak yiyecekler bulundurun. Örneğin bir kase içerisinde meyve ya da sebze, cam kavanozlarda görünür şekilde kuru gıdalar, tahıllar ya da turşular olabilir.

3 . Toprak Renklerini Kullanın

Toprak renkleri özelinde hazırlanan ev dekorasyonu sizi rahatlatan ve evinize sakinlik katan bir dekorasyon çeşididir. Örneğin evinizde daha huzurlu bir ortam yaratmak için bej, açık kahve, beyaz, gri ya da pembenin yumuşak tonlarını kullanabilirsiniz. Buna ek olarak bu renkleri duvar, mobilya ve yer kaplamalarında da kullanmalısınız.

4 . Ayna Kullanın

Feng shui inanışına göre yemek masasının yakınına asılan bir ayna masanın bereketini artırır. Aynı şekilde yine mutfakta yapacağınız gibi yemek masasının üzerine bir kase meyve ya da kuru gıda bırakmak da eve bereket sağlar.

5 . Banyo Kapı ve Klozet Kapaklarını Kapatın

Zen prensiplerine göre dekorasyon önerilerinden biri de tıpkı mutfak gibi banyonun da her daim düzenli ve derli toplu olması gerekir. Bunun dışında banyonun kapısını ve klozetin kapağını sürekli olarak kapalı tutmak da önemlidir. Eğer kapalı tutulmazlarsa yaşamsal Chi’ nin eksilmesine yani enerji kaybı oluşmasına sebep olunur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir