Erken Kalkmanın 4 Faydası

Evet kabul ediyoruz, neredeyse kimse sabah erken kalkmaktan hoşlanmıyor ama erken kalkmanın fiziksel ve zihinsel olarak faydaları da o kadar fazla ki belki aşağıda yazacaklarımızı okuduktan sonra fikrinizi erken kalkma yönünde değiştirebilirsiniz.

Erken Kalkmanın Faydaları

erken-kalkmanin-faydalari1 . Daha Mutlu Hayat

Erken kalkmanın faydalarından ilki daha mutlu bir hayata sebep olması. Yapılan araştırmalar erken uyanan kişilerin kendilerini daha zinde ve enerjik hissettiğini, günü daha mutlu geçirdiklerini söylüyor. Aynı zamanda erken uyanan kişiler gün içerisinde yapacaklarına daha fazla vakit bulabildikleri ve işlerini daha geniş zaman dilimine yayabildikleri için kendilerini daha rahat ve özgür hissediyor, telaş ve endişeye daha az kapılıyorlar.

2 . Daha Hızlı Kilo Verme

Erken kalkan insanların vücut kitle endeksleri daha düşük oluyor ve daha az yemek yemeğe meyilli oluyorlar. Bu da otomatikman kişilerin daha az kilo almalarına ve daha hızlı kilo vermelerine yardımcı oluyor.

3 . Daha Fazla Spor

Erken kalkma alışkanlığı edinen kişilerin gün içerisinde diğer insanlara göre daha fazla vakitleri bulunduğundan egzersiz, yoga, pilates gibi etkinliklere de daha fazla zaman ayırabiliyor.

4 . Düşük Depresyon Riski

Erken uyanan kişilerin ruh halleri belirli bir düzende olduğundan depresyon yaşama riski de otomatikman azalıyor. Erken uyandıktan sonra gün içerisinde kendinizi mutlu, enerjik ve pozitif hissetmek depresyon riskini de azaltarak kaygı, endişe gibi duyguları daha az hissetmenize sebep oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir