Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Belirtileri

Cinsel isteksizlik sorunu kadın erkek demeden bir çok kişinin başına sıkça gelen bir sorun. Cinsel ilişkiye girmek istememe ya da cinsel ilişki isteğinin azalması olarak tanımlanan cinsel isteksizlik genelde erkeklere testosteron hormonunun eksikliğinden ya da psikolojik faktörlerden kaynaklı olarak gelişebilir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Belirtileri

Erkeklerde cinsel isteksizlik belirtileri genelde cinsel isteğin olmaması ile gözlenir. Kişi cinsel ilişkiden kaçınır ya da tamamen uzaklaşır. Cinsel ilişki sıklığında keskin bir düşüş gözlenir. Ayrıca yorgunluk, halsizlik ya da sinirlilik hali gibi belirtiler de gerçekleşebilir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Neden Olur

Cinsel isteksizlik sorunu genelde psikolojik nedenlere dayanır. Ancak kimi zaman erkeklik hormonu olarak geçen testosteron seviyesinin azalması da cinsel isteksizliğe sebep olabilir.

1 . Antidepresan Kullanımı

Bu iki sebep dışında uzun süreli antidepresan kullanımı da cinsel isteği azaltabilir.

2 . B12 Eksikliği

Cinsel isteksizliğin sebeplerinden bir diğeri de B12 eksikliği. B12 eksikliği kişinin cinsel fonksiyonlarında azalma gösterebilir. Bu gibi durumlarda B 12 takviyesi yapmak yararlı olacaktır.

3 . Prostat Ve Şeker Hastalığı

Prostat kişinin hayat kalitesini düşürdüğü gibi cinsel isteksizlik de yaratabilir. Şeker hastalığı da aynı şekilde kişinin psikolojik sistemine zarar vererek cinsel isteksizliğe neden olabilir.

Erkekte Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizliğin kaynağı eğer psikolojik sebeplere dayanıryorsa kişinin uzman bir psikologdan destek alması gerekebilir. Ancak eğer problemin kaynağı testosteron hormonunun seviyesinin düşüklüğünden kaynaklanıyorsa soruna uygun bir tedavi uygulayarak destek sağlanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir