Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi

Salatalarımızın olmazsa olmazı olan elma sirkesi, salatalarımıza tat katmanın yanı sıra yıllardır saç ve bakım cildine dair birçok ürünün içeriğinde kullanılıyor. Tıp dünyasında bazı yaraların tedavisinde de tercih edilen elma sirkesi, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürüyor, kan şekerini düzenliyor. Üstelik elma sirkesi, doğru şekilde tüketildiğinde tokluk hissi yaşatarak; dolaylı olarak zayıflamanıza da yardımcı oluyor.
Elma Sirkesinin Zayıflamaya Etkisi şu şekilde gerçekleşiyor;
elma sirkesinin zayıflamaya etkileri1) Elma sirkesi ile zayıflamak istiyorsanız; elma sirkesini yemekten önce ya da yemek esnasında tüketmeniz adeta bir zorunluluk, diyebiliriz. Yemek esnasında yeterli miktarda vücuda giren elma sirkesi, kısa süre içerisinde tokluk hissetmenize neden olarak, bir sonraki öğüne kadar atıştırmalıklara yönelmenizin önüne geçiyor.

2) Yemek esnasında tüketilen elma sirkesi, tok tutmakla kalmıyor, kan şekerini de düzenleyerek, yemek sonrası ağırlık hissi yaşamanıza engel oluyor. Bu durum ise yemekten sonra genel olarak hissedilen ‘tatlı tüketme’ isteğini azaltıyor. Yani yemek sonrası tatlı yiyerek alabileceğiniz ekstra kilolardan da elma sirkesi sayesinde kurtulabilirsiniz.
Elma sirkesi ile zayıflama yönteminden maksimum seviyede yararlanmak için en uygun miktar; 1-2 yemek kaşığı elma sirkesi. Bu miktarı, yemekten önce ya da yemek esnasında tüketebilirsiniz.
Özellikle ülser gibi mide rahatsızlığı olan kişileri, doktorların 1 yemek kaşığı sirkeyi su ile karıştırarak tüketmek konusunda uyardığını, hatırlatmakta fayda var. Hassas bir mide yapınız varsa, yüksek miktarda asit içeren sirkenin yaratabileceği sorunları en aza indirgemek için sirkeyi suyla karıştırarak da tüketmeniz, sağlığınız açısından en doğru karar olacaktır.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir