Düz Bir Karın için Yapmanız Gereken 4 Şey

Hemen herkesin hayali formda ve fit duran bir vücuda sahip olmak. Bunun en önemli yolu da düz ve şekilli bir karına sahip olmak ile geçiyor. Bacaklarınız ne kadar şekilli, yüzünüz ne kadar küçük olsa da yağ simitleri bulunan bir karın bölgesine sahipseniz ne yapsanız boşa gelebilir. Peki karın bölgesini şekillendirmek ve düz bir karın bölgesine sahip olmak için neler yapmalı?

1 . Yatmadan Önce Yemek

Yatmadan önce yemek yemek sindirimi yavaşlatır, metabolizmayı yavaşlatır ve bu sayede vücut yediklerini yakamaz ve vücuda giren besinleri yağ olarak depolar. Ayrıca yatmadan önce yemek yendiğinde uyku kalitesi azalır ve büyüme hormonu düzeyi azalır. Büyüme hormonu ne kadar aktif bir şekilde çalışırsa yağ yakımı da o kadar hızlıdır. Bu yüzden yatmadan en az 3 -4 saat önce yemek yemeği keserek karın bölgenizi şekillendirmek adına en önemli adımı atabilirsiniz.

2 . Sıvı Tüketimi

Günde en az 8 bardak su tüketmek metabolizmanızın hızlanmasına, vücudunuzun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Ayrıca su tok tutar, fazladan yemek yemeği önler. Özellikle yemeklerden önce bir bardak su içerek yemeğe başlamak daha fazla yemenizi önleyecektir.

3 . Sağlıklı ve Dengeli Beslenme

Yağlı ve şekerli yiyecekler, fast food ürünleri özellikle karın bölgesi için en tehlikeli besinlerden. Beslenme programınızdan bu tarz gıdaları çıkararak protein içeren gıdaları, sağlıklı yağları, lif içeren sebze ve meyveleri ekleyebilirsiniz.

4 . Karın Egzersizleri

Sağlıklı ve dengeli beslenme programını uygun bir şekilde uyguladıktan sonra düz bir karına sahip olmak için yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. Karın egzersizleri. Spor salonlarına giderek saatlerini vermenize gerek kalmadan günün kısa bir dilimini ayırarak karın bölgenizi çalıştırıp şekillendirecek basit karın egzersizleri yapabilirsiniz. Bknz  : Evde yapabileceğiniz kolay karın egzersizleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir