Doping Etkili 7 Yiyecek

Egzersiz yaparken performansınızı artırmak ve kas gelişiminize doğal yoldan yardımcı olmak için hem yasal hem doğal hem de sağlıklı besinleri beslenme programınıza dahil edebilirsiniz.

Doping Etkili Yiyecekler

doping-etkili-yiyecekler1 . Yulaf

Protein ve karbonhidrat bakımından oldukça zengin bir yiyecek olan yulaf kan şekeri dengesini muhafaza ederek enerjiyi yükseltiyor, gücü artırıyor. Fosfor, kalsiyum, demir, manganze, magnezyum, sodyum ve bakır bakımından da oldukça zengin olan yulaf gerekli enerjiyi sağlarken sindirim sistemini koruyor, bağırsak hareketlerini de kolaylaştırıyor.

2 .  Chia Tohumu

Bünyesinde yağ, karbonhidrad, protein, omega 3, omega 6, kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, çinko, bakır gibi vitamin ve mineralleri bulunduran chia tohumu çok güçlü bir enerji kaynağı. Özellikle  yağsız kas kütlesi oluşturmak isteyenler için çok iyi bir seçenek olan chia tohumu ayrıca kan şekerini dengede tutuyor, sindirimi kolaylaştırıyor, vücuda doğal omega 3 sağlıyor.

doping-etkili-yiyecekler3 . Karaciğer

Bir çok faydası bulunan karaciğer, demir, çinko, bakır, manganez ve B vitaminleri açısından oldukça zengin bir yiyecek. Protein bakımından da oldukça güçlü olan karaciğer, enerji sağlar, hücreleri yeniler, kırmızı kan hücrelerini üretir, egzersiz programlarında vücudun enerji ihtiyacını karşılar.

4 . Kinoa

Son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan kinoanın besin değerleri oldukça yüksek. Tam protein kaynağı olan kinoa, vücudun enerji üretimini artırıyor. Sindirimi destekleyen, kilo kontrolüne yardımcı olan kinoa çok güçlü bir ekdisteron hormonu kaynağı.

doping-etkili-yiyecekler5 . Keçi Sütü

Anne sütüne en yakın süt olarak bilinen keçi sütü, konjuge linoleik asit adı verilen bir asit açısından oldukça zengin. Konjuge linoleik asidi, vücutta depolanan yağların oluşumunu engelliyor ayrıca depolanan yağların enerji olarak kullanılmasını sağlıyor. Triptofan da içeren keçi sütü daha enerjik ve zinde hissetmenizi sağlıyor.

6 . Yumurta

Çok kaliteli bir protein kaynağı olan yumurta, özellikle spor yapan kişilerin kas kitlesini artırmasına ve vücutlarındaki enerjiyi korumasına yardımcı oluyor. Ayrıca düzenli olarak her gün 1 yumurta yemek enerji üretimini çok büyük oranda artırıyor.

7 . Badem

E vitamini, kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum, çinko, selenyum, bakır gibi vitamin ve mineralleri içeren badem, enerji üretimini artırıyor, metabolizmaya yardımcı oluyor, kilo kontrolünü sağlıyor. Lif açısından da zengin olan badem sindirimi de destekleyerek kabızlık gibi problemlerin önüne geçiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir