Doğal Taşların Faydaları

Kadınların en sevdiği şeylerden biri de aksesuarlar. Özellikle doğal ve el yapımı aksesuarlar kadınların özel tercihleri. Eğer tercihiniz doğal taşlardan yanaysa anlamlarını ve faydalarını bilerek satın almak etkilerini de daha iyi hissetmenize yardımcı olur, çünkü her doğal taşın faydası farklıdır. Gelin doğal taşların faydalarına birlikte göz atalım.

dogal-taslarin-faydalari1 . Ametist

Ametis taşı vücuttaki fazla elektrik yükünü toplar. Sakinleştirici ve  yatıştırıcı etkisi vardır. Bulunduğu ortamdaki  olumsuz enerjileri temizleyip pozitif enerjiye çevirir. Bu yüzden sadece takı ve aksesuarlarda değil, evin belirli yerlerine de ametist  taşı konulur. Baş ağrılarını  azaltır.

2 . Kehribar

Kehribar sinir hastalıkları ve depresyon tedavisinde kullanılır. Ruhsal ve fiziksel rahatlamaya yardımcı olur, vücuttaki ağrıları azaltır, mideyi kuvvetlendirir, metabolizmayı hızlandırır. Kehribarın ayrıca kalp krizi riskini de azalttığı ileri sürülür.

3 . Yeşim Taşı

Yeşim taşı takan kişiye huzur verir, endişe ve korkuları azaltır. Akıl ve mantık gücünü geliştirir, kişinin daha mantıklı kararlar vermesine yardımcı olur. Yeşim taşı ayrıca göz sağlığı için de faydalıdır.

dogal-taslarin-faydalari4 . İnci

İnci taşının doğurganlığı ve anne sütünü artırdığı söylenir. Ayrıca vücut ve zihinde yatıştırıcı etkisi sayesinde depresyon tedavilerinde etkilidir. Akciğer ve böbreklere faydalıdır, huzur ve güç verir.

4 . Lal Taşı

Lal cinsel isteği ve gücü artırır. Acımasızlık duygusuna karşı iyi geldiği söylenen lal ayrıca hormonsal bir dengeleyicidir. Heyecanı yatıştırır, hafızayı kuvvetlendirir.

5 . Kristal Kuvars

Kristal kuvars kişinin çevresindeki negatif enerjiyi toplayarak pozitif enerjiye çevirir. Beyin fonksiyonlarını uyarır, vücuda güç ve canlılık verir. Sindirim sistemini destekler, kan dolaşımını artırır.

6 . Mercan Taşı

Mercan taşı hormonları dengeler, kalbi ve dalağı kuvvetlendirir. Konsantrasyon eksikliğine karşı etkili olan mercan, bulunduğu ortama ya da kişiye denge getirir. Sedef hastalığına karşı iyileştirici etkisi vardır.

7 . Pembe Kuvars

Pembe kuvars iç barışı ve iç dengeyi sağlar. Özgüvenin artmasında yardımcıdır, etraftaki negatif enerjinin yok olmasını sağlar. Depresyona iyi gelir, kişiye güç ve canlılık katar. Kalp, akciğer ve böbrek sağlığı için iyi olduğu düşünülür.

8 . Zümrüt

Zümrüt bağışıklık sistemini güçlendirir. Kişiye yaşama sevinci ve sevgi aşılar, iyilik ve sükunet sağlar. İç organları koruduğu söylenen zümrüt taşının sinir sistemi için de faydaları büyüktür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir