Doğal Probiyotik Yiyecekler

İshal, kabızlık, sindirim sorunları gibi problemlere iyi gelen probiyotikler, ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda enerji verir, osteoporoz, menopoz gibi rahatsızlıklarda fayda sağlar, kansere sebep olan kötü maddelerin vücuda yayılmasını engeller . Probiyotik içeren ürünler hazır olarak alınabileceği gibi doğal yollar ile de probiyotik yiyeceklere ulaşmak mümkün.

Doğal Probiyotik Yiyecekler

dogal-probiyotik-yiyecekler1 . Yoğurt

Yoğurt doğal probiyotik besinlerin başında geliyor. Özellikle ev yapımı yoğurt, bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsak enfeksiyonuna neden olan zararlı bakterilerin vücuttan atılmasını sağlar.

2 . Kefir

Çok iyi bir probiyotik kaynağı olan kefir, özellikle ev yapımı olduğunda ve düzenli tüketildiğinde bağışıklık sistemini önemli oranda güçlendirir. sindirim sistemini destekler, bağırsak hareketlerini artırır, sindirim sisteminde bulunan bakteri ve mikropların temizlenmesine yardımcı olur.

3 . Peynir

Peynir de probiyotik özelliği yüksek olan yiyecekler arasındadır. Thermophillus, bifudus, bulgaricus ve acidophilus adı verilen faydalı bakterileri içerir, sindirimi ve bağırsak hareketlerini destekler.

dogal-probiyotik-yiyecekler4 . Lahana Turşusu

Probiyotik bakteri, C vitamini, K vitamini, B6 vitamini, folik asit, kalsiyum, potasyum, demir, fosfor, sodyum ve magnezyum gibi vitamin ve mineralleri bol bol içeren lahana turşusu sindirimi geliştirir, kabızlığı giderir, irritabl bağırsak sendromu azaltır.

5 . Salatalık Turşusu

Doğal biyotik yiyeceklerden biri de salatalık turşusu. Yine diğer doğal probiyotikler gibi sindirimi ve bağırsak hareketlerini destekler. Ayrıca salatalık turşusunun suyunu içmek de oldukça faydalıdır.

6 . Keçi Sütü

Keçi sütü içeriğinde faydalı olan actobacilli ile bifidus bakterilerini içerir.Keçi sütü vücuda enerji sağlar, sindirimi destekler, bağırsak hareketlerini hızlandırır.

7 . Kombu Çayı

Orijinali kombucha çayı olan kombu çayı vücuda oldukça sağlıklı bakteriler içerir, zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlar, vücuda enerji verir, sindirim sistemini canlandırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir