Doğal Bronzlaşma Yöntemleri

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte bronzlaşma da önem kazanan konular arasına giriyor. Ancak bronzlaşma adına bilinçsizce güneşin altında saatlerce oturmak ve yanmak aslında çok büyük cilt problemlerine yol açabilir. Ayrıca vücudunuza sürdüğünüz ürünler de kimyasal oldukları için cildinize zarar verebilir. Güneşin yakıcı etkilerinden faydalanacağım diye sağlığınızdan olmak istemiyorsanız hem sağlıklı hem de doğal yöntemler ile bronzlaşmanın yolunu arayabilirsiniz.

Doğal Bronzlaşma Yöntemleri

1 . Kakao Yağı ile Bronzlaşma

Kakao yağı çok iyi bir doğal bronzlaştırıcıdır. Cildi nemlendirir, yumuşak olmasını sağlar. Kakao yağı aynı zamanda ciltteki yara ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olur. Antioksidan içeriği sayesinde cilde zarar vermeden doğal yoldan bronzlaşmayı kolaylaştırır.

2 . Havuç Yağı ile Bronzlaşma

Havuç yağı da doğal bronzlaşma yöntemlerinden bir diğeri. Cildi rahatlatan, nemlendiren, besleyen havuç yağını güneşlenmeden önce cildinize sürerek doğal yoldan bronzlaşabilirsiniz.

3 . Çay ile Bronzlaşma

Eğer tatile çıkamadıysanız ve evde doğal yoldan bronzlaşmak istiyorsanız çayın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Her sabah içtiğiniz siyah çayı demledikten sonra bir pamuk yardımı ile çayı cildinize sürebilir, uzun süreli uygulamalar sonucunda daha koyu bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

4 . Ceviz Yağı ile Bronzlaşma

Doğal bronzlaşma yollarından bir diğeri de ceviz yağı. Güçlü bir antioksidan olan ceviz yağı B-1, B-2, ve B-3 vitaminleri sayesinde cildi besler, cilt yaşlanma belirtilerini geciktirir ve aynı zamanda güneşlenmeden önce sürüldüğünde çok iyi bir bronzlaştırıcıdır.