Diyetinizi Güçlendirecek Besinler

Tokluk hissinizi artıran ve açlık krizlerinizi engelleyen besinler ile diyetinizde motivasyonunuzu artırarak sürdürülebilirliğini sağlayabilirsiniz.

yulaf ezmeli peeling1 . Yulaf 

Özellikle diyet yapanların mutlaka tüketmesi gereken besinlerden biri olan yulaf, protein ve karbonhidrat bakımından oldukça zengin bir yiyecek. İçerdiği lifler sayesinde sindirimi destekleyen, tokluk süresini uzatan yulaf oldukça doyurucu olması ile de diyet programınızda size yardımcı olacka. Yulaf ayrıca zindelik kazanmanızı, yorgunluğunuzu atmanızı ve enerji dolmanızı sağlayarak diyet yorgunluğunu da üzerinizden alacak. Güne başlarken kahvaltınızda ya da ara öğünlerinizde yulaf tüketerek diyetinizi destekleyebilirsiniz.

2 . Goji Berry

Adını son yıllarda sık sık duymaya başladığımız goji berry, vitamin, mineral ve diyet lifi bakımından oldukça zengin. Protein, kalsiyum ve demir de içeren goji berry, tokluk hissini artırır, sindirimi destekler, vücuda enerji verir. Ara öğünlerinizde ya da yulaflı kahvaltılarınızda goji berry takviyesi ile tokluk sürenizi uzatabilirsiniz.

3 . Yumurta

Protein ve omega 3 kaynağı yumurtayı kahvaltıda tüketmek, uzun süre tok kalmanızı sağlayacak en sağlıklı yollardan biridir. Kahvaltılarda tükettiğiniz 1 yumurta gün içindeki sürekli yeme isteğinizi azaltacak, fazladan kilo almanızı engelleyecek. Tahıllar ve meyve ile tüketmeniz kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

kinoanın faydaları4 . Kinoa

Çok iyi bir protein kaynağı olan kinoa, vücudun ihtiyaç duyduğu tüm amino asit çeşitlerini içerir. Ayrıca lif içeriği de oldukça yüksektir. Bu sayede sindirimi destekler, kan şekeri dalgalanmalarını önleyerek açlık krizlerinin önüne geçer, kabızlık, hazımsızlık gibi sorunları çözer.

5 . Hurma

Genelde sadece Ramazan ayında tükettiğimiz hurma, protein ve lif açısından oldukça yüksektir. Şeker seviyesiniz dengeler, tokluk süresini uzatır, tatlı ihtiyacınızı karşılar. Ara öğünlerinizde ya da smoothilerinizde hurma kullanabilirsiniz.

6 . Chia Tohumu

Yağ, karbonhidrad, protein, omega 3, omega 6, kalsiyum, fosfor, potasyum, sodyum, çinko, bakır gibi vitamin ve mineralleri içeren chia tohumu, tokluk hissi verir, bu da daha az yemek yiyerek zayıflamanıza katkı sağlar. Vücudun günlük lif ihtiyacını karşılar, kan şekerini düzenler, vücutta detoks etkisi yaratır, enerji verir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir