Diyetinize Yardımcı 5 Zayıflatan Sebze Suyu

Diyet yaparken en sağlıklı ve doğal kilo vermenizi sağlayacak besinler tabii ki meyve sebzeler. Taze sıkılmış olmak kaydıyla günlük olarak tüketeceğiniz sebze suları, beslenme uzmanlarının da önerdiği vücutta detoks etkisi yaratan en doğal kilo kaybettiren sular arasında yer alıyor. Vücuttaki fazla suyu kolayca dışarıya atabilmeyi, vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulmayı sağlayan bu sebze suları kilo kaybettirirken metabolizmanızı da canlandırıyor, ayrıca içerdikleri vitaminler sayesinde daha canlı ve sağlıklı olmanıza da yarıyor.

İşte sizler için hazırladığımız diyetinize yardımcı zayıflatan sebze suları :

salatalik-suyu1 . Salatalık Suyu : % 96 ‘sı sudan oluşan salatalığın suyu vücudunuzda biriken toksinleri ve yağ hücrelerini eritir. Çok iyi bir idrar söktürücüdür. Ayrıca hızlıca yağ yakmanızı da sağlar. Kilo verirken sağladığı faydaların yanında harika bir cilt bakım gıdasıdır da. Salatalık suyu sayesinde parlak ve prüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Salatalık suyunu yemeklerinizden önce iştah kapatıcı olarak ( 1 bardak ) içebilirsiniz.

2 . Havuç Suyu : Bol miktarda lif içeren havuç suyu diyetinizde mutlaka olması gereken bir içecek. İçerdiği yüksek lif oranı sayesinde vücudunuzdaki yağ oranını azaltacak, bağışıklık sistemizi güçlendirecek ve daha hızlı kilo vermenizi sağlayacak.

lahana suyu3 . Lahana Suyu : Zayıflatan sebze sularından bir diğeri de lahana suyu. Çok düşük kalorili olan lahananın suyu da kendisi gibi oldukça faydalı. Hem düşük kalorili hem de lif açısından oldukça zengin olduğu için size ekstradan tokluk hissi yaratacak ve açlığınızı unutturarak gereksiz besin tüketimini azalttıracak. İçerdiği antioksidan ve C vitamini sayesinde diyetlerin korkulu belası şeker hastalığına yakalanma riskinizi düşürecek.

Lahana suyunu yemeklerden önce, sonra ya da yemek esnasında tüketebilirsiniz.

4 . Kereviz Suyu : Ödem ve selülit gibi sorunların ilacı kereviz ve suyu kilo verirken de oldukça yardımcı. Vücutta biriken yağları eritmek için çok faydalı olan kereviz suyu sindiriminizi de kolaylaştırdığından diyetinizde mutlaka bulunması gereken içeceklerden. İdrar söktürücü, kabızlık engelleyici ve kireçlenmeyi önleyici olmasıyla da ayrıca çok değerli bir içecektir.

pancar suyu

 

5 . Pancar Suyu : Zayıflatan sebze sularından 5.si de ancar suyu. Hiçbir şekilde yap ya da kolestrol içermeyen pancar suyu sayesinde daha fazla kalori yakacaksınız. İçerdiği lif oranı ile kolestrol seviyeniz düşerken yağ yakma oranınız da artacak. Enerji deposu pancar suyu ayrıca sindirim sisteminize, boşaltım sisteminize de oldukça fayda sağlayacak.