Diyet Yapmadan Forma Girmenin 4 Yolu

Evet biliyoruz, siz de her pazartesi diyet yapmaya karar verip salı günü bozanlardansınız. Diyet yapmak sabır ve irade isteyen bir iş. Bir çok insan diyet yapma konusunda malesef sınıfta kalıyor. Ancak sağlıklı yaşamak ve forma girmek için illa ki katı bir diyet uygulamanıza gerek yok. Küçük yöntemleri günlük hayatınıza uygulayarak fit bir vücudu ve kaliteli bir hayatı garantileyebilirsiniz.

Diyet Yapmadan Forma Girmenin Yolları

1 . Yavaş Yemeyi Deneyin

Malesef kilo verme konusunda yapılan hatalardan en büyüğü hızlı yemek. Hızlı yemek hem daha çok kalori almanıza hem de sindirim sisteminizi yormanıza sebep olur. Halbuki yavaş yavaş çiğneyip yemeğinizi yediğinizde doygunluk noktasına ulaşabilir ve daha az kalori ile yemek masasından kalkabilirsiniz. Bu da size kilo verme konusunda bir artı olarak döner.

2 . Uykunuzu Düzene Sokun

Zayıflama denince akla ilk olarak spor yapmak, az yemek vs. gibi konular gelir. Ancak düzenli ve kaliteli uykunun kilo vermede etkisi büyüktür. Eğer uykunuz düzensizse gün içinde daha çok yemek yediğinizi fark edersiniz, kas kaybınız daha fazla olur bu da kilo vermeyi engeller. Gece geç yatan kişilerin abur cubur tüketimi daha fazladır. Ayrıca düzensiz uyku, uyku sırasında kilo vermek için salgılanan bazı hormonların salgılanmasını engeller. Bu yüzden mümkün olduğunca 7  – 9 saat arası , deliksiz bir uyku çekmeye çalışın.

3 . Daha Fazla Su İçin

Su açlık hissini bastırmanın yanında, sindirim sisteminizi düzene sokar, metabolizmanızı hızlandırır yağ yakma oranınızı yükseltir. Güne bir bardak ılık su ile başlayıp kalan zaman dilimlerinde düzenli olarak su için. Yemeklerden önce mutlaka su tüketin. Bu tokluk duygusu vererek yemekte daha az kalori almanıza yardımcı olacaktır.

4 . Sağlıklı Beslenin

Diyet yapamıyor olabilirsiniz ama bu sağlıklı beslenmenize engel değil. Hayatınızdan şekeri, kızartmaları, beyaz unu çıkartın. Beslenme programınızı mümkün olduğunca mevsime özel sebze ve meyveler ile doldurun. Bol bol protein, lifli gıda tüketin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir