Diyet Yapıp Kilo Verememenin Nedenleri

Uzun zamandır belirli bir diyet programı uygulamanıza rağmen bir türlü kilo vermeyi başaramadıysanız belki de bir yerlerde bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Diyet esnasında dikkate alınmayan ayrıntılar ve atlanan birkaç basit uygulama, diyetinizin işe yaramamasının en önemli nedeni olabilir.

İşte en sık görülen diyet yapıp kilo verememenin nedenleri:

  • Öğün atlamak. Diyet programına zaman zaman sadık kalamıyor ve öğün atlıyorsanız, kilo verememenizin nedeni belki de öğün atlamanız olabilir. Atlanan öğünler daha çok acıkmanıza ve tatlıya yönelmenize de neden olabilir. Bu yüzden diyet programınıza daima sadık kalmalı, günlük kalori miktarını aşmamalısınız.
  • Diyeti ve diyet sırasında edindiğiniz beslenme şeklini, bir yaşam felsefesi olarak benimsemelisiniz. Aksi halde kısa süreli diyetler sonucunda birkaç kilo kaybetseniz bile tekrar eski beslenme alışkanlığınıza dönerek, kaybettiğiniz kiloları geri alabilirsiniz.

şok diyet listesi

  • Şayet diyet programınızı takip etmiyor ancak diyetiniz esnasında spordan tamamen uzak duruyorsanız, kilo vermemekten şikayetçi olmaya devam edebilirsiniz.
  • Diyet yapmanıza rağmen porsiyonda aşırıya kaçıyorsanız, porsiyon miktarınızı azaltmayı ve dengelemeyi denemeniz gerekiyor.
  • Diyetiniz boyunca light ürünleri aşırı derece tüketmeniz de kilo verememenize neden olabilir. Light ürünlerde de az miktarda olsa da kalori yer aldığını unutmamanız gerekiyor.

diyet ipuçları

  • Kilo aldıran besinleri hayatınızdan çıkarmak yerine daha nadir tüketmeyi denemelisiniz. Aksi halde vücutta protein ve karbonhidrat miktarının dengelenememesi de kilo almanıza davetiye çıkarabilir.
  • Diyet esnasında sadece yediklerinizi değil içerek tükettiğiniz çay, meyve vb. içecekleri de hesaba katmanız gerekiyor. Çayı bol şeker ile tüketmek, kilo almanızın arkasında gizli neden olabilir.

Diyet yapıp kilo verememenin nedenlerini öğrendiğinize göre bu formülleri uygulayarak, fazlalık kilolarınızdan kurtulmanızı temenni ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir