Detoksun Faydaları

Vücudumuzda bulunan toksinlerden ve zararlı atıklardan kurtulmamızı sağlayan detoks aynı zamanda vücudun dinlenmesini ve daha sağlıklı olmasını da sağlıyor. Vücudunuza uygun bir detoks programı ile detoksun tüm olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Peki detoksun vücudumuza faydaları neler?

İşte detoksun faydaları ;

detoksun-faydalari

1 . Detoks metabolizmanızı hızlandırır, bu sayede daha hızlı kilo verirsiniz.

2 . Detoks yapmak başta sindirim sisteminiz olmak üzere yorulmuş organlarınızı dinlendirir.

3 . Detoks sayesinde karaciğeriniz toksinlerin atımı konusunda harekete geçer.

4 . Düzenli detoks ile vücudunuzdaki şeker, tuz ve kan dolaşımı dengesizliği düzenlenir, sabir bir konuma getirilir.

5 . Detoks cildi yeniler, canlandırır, dinlendirir. Yaşlanmaya karşı önlem almanızı sağlayarak erken yaşlanmanın önüne geçer.

6 . Detoks sayesinde cildinizdeki kılcal damar dolaşımı ve lenfatik drenajın artar, bu da cildinizin parlaklığını artırır.

detoksun-faydalari

7 . Regl dönemi semptomları ve regl sancıları detoks sayesinde minimum seviyeye indirilir, bu da kadınların daha rahat bir regl süreci yaşamasını sağlar.

8 . Detoks kişilere canlılık sağlar, gün içerisinde daha enerjik daha zinde olmanızı sağlar. Hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sizi daha rahat, daha huzurlu yapar. Ayrıca detoks stres ve endişe gibi duygu durumlarınızı da düzenleyerek daha sakin olmanıza sebep olur, sizi rahatlatır.

9 . Detoks sayesinde cildinizde bulunan cilt kızarıklıkları, lekeler ve noktalar kaybolur, cilt dokunuz daha yumuşak daha pürüzsüz bir hale gelir.

10 . Detoks selülit oluşumunu önler.

11 .  Düzenli yapılan detoks sayesinde sindirim sisteminiz temizlenir, vücudunuzdaki asit-alkalin dengesini yeniden sağlanır, organlarınızın işlevlerini daha iyi yapması sağlanır.

12 . Detoks ile vücutta bulunan toksinlerin bağırsak, böbrek ve cilt yolu ile atılması sağlanır. Ayrıca  idrar yolu ve bağırsak enfeksiyonu gibi rahatsızlıkların önüne geçilmesi sağlanır.

Detoksun faydalarından yararlanmak istiyorsanız siz de evinizde detoks suyu hazırlayarak sağlıklı bir program oluşturabilirsiniz. Bknz : Evinizde Hazırlayabileceğiniz Detoks İçeceği Tarifleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir