Detoksla Nasıl Kilo Verilir?

Her defasında kilo vermek, güzelleşmek ve fit bir vücuda sahip olmak için diyet yapmaya karar veriyor ancak bir türlü diyetinizi tamamlamayı başaramıyor olabilirsiniz. Ya da belirli bir süre diyet uyguladıktan sonra diyetiniz biter bitmez tatlılara, hamur işlerine ve kilo aldırıcı tüm diğer yiyeceklere de yöneliyor olabilirsiniz. Belirli bir süre diyet uygulayan ancak bir türlü zayıflayamayanların yaptığı en büyük hata; diyet biter bitmez eski beslenme alışkanlıklarına geri dönmeleri olsa gerek.

Detoksla Nasıl Kilo VerilirOnlarca farklı yolu denemenize rağmen hala zayıflayamadıysanız bir de detoks ile tanışmayı deneyin!

Detoks nedir? Ne değildir?

  • Detoks diyetinin amacı; vücudu toksinlerden arındırmak, sindirim ve bağırsak sisteminin daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlamak, uyku problemi, halsizlik, depresyon gibi yanlış beslenme sonucu gelişen durumları ortadan kaldırmaktır diyebiliriz. Aynı zamanda detoks diyeti ile zayıflamak da mümkün.
  • Detoks diyeti; aylarca uygulanan bir diyet programı kesinlikle değil. Özel bir diyet programı olduğu için de zayıflamak isteyen kişinin diyeti kesinlikle bir uzman gözetiminde uygulaması gerekiyor.
  • Detoks diyetinin arındırıcı ve zayıflatıcı etkilerinin yanı sıra anti-aging özelliği de bulunmakta. Vücudun ve cildin gençleşmesini sağlayan detoks diyeti ile birkaç yaş gençleşebilir ve kendinizi daha güzel ve çekici hissedebilirsiniz.

Peki, Detoksla Nasıl Kilo Verilir?

  • Öğün sayısını arttırarak; sık sık ve az az yiyerek sindirim sorunlarınızın en aza inmesini sağlayabilirsiniz.

Detoksla Nasıl Kilo Verilir

  • Vücudunuzda biriken ödemi, dışarıya atmak için bol bol su içmelisiniz. Günlük su tüketiminizin 10 ile 12 bardak arasında olmasına özen göstermelisiniz.
  • Kafeinli ve alkollü içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Yatmadan önce sindirime yardımcı olan rezene, yeşil çay gibi bitki çayları tüketerek daha rahat uyuyabilirsiniz.
  • Günde 3 porsiyon taze meyve ve en az iki bardak süt ya da yoğurt tüketmelisiniz.
  • Kahvaltıdan önce limonlu ılık su içerek; sindirim sisteminizin daha hızlı ve etkin çalışmasını garantileyebilirsiniz.
  • Maydanoz, biber, kivi, brokoli gibi C vitamini yüksek besinleri tercih etmeli; çok fazla tuz ve şeker tüketiminden kaçınmalı; tahıllı ekmek, et tüketerek B vitamini almayı da unutmamalısınız.

Bütün bunları gerçekleştirirken günde en az 45 dakika egzersiz yaparak; kısa sürede zayıflayabilir, fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir