Denediniz Mi? Yatarken Baş Ucuna Limon Koymanın Faydaları

Bu yöntem size çok ilginç gelebilir ama yatarken odanıza ya da baş ucunuza bir limonu ikiye keserek koymak çok ilginç etkilere yol açarak sabah her zamankinden daha farklı uyanmanızı sağlayacak.

Yatarken Baş Ucuna Limon Koymanın Faydaları

1 . Sinir Sistemine Etkisi

Yatmadan önce baş ucunuza koyduğunuz 2 dilim limon sinir sisteminizi sakinleştirerek daha rahat ve huzurlu uyumanıza yardımcı olur. Limonun ve kokusunun sinir sistemi üzerinde yarattığı olumlu etkiler stres ve endişe gibi olumsuz duyguları üstünüzden atmanızı sağlayarak daha enerjik ve daha keyifli uyanmanıza yol açar.

2 . Konsantrasyon

Limon kokusu düzenli olarak alındığında zihinsel aktiviteleri hızlandırarak konsantrasyonu ve hafızayı güçlendirir. Baş ucunuza her gece koyduğunuz limon dilimi gün içindeki konsantrasyonunuzu artıracaktır.

3 . Depresyon ve Anksiyete

Kendinizi mutsuz ve depresyonda hissediyorsanız geceleri limon ile birlikte uyumayı deneyin. Limon kokusu olumsuz ruh hallerini bir kenara iterek kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak, depresyon, anksiyete gibi rahatsızlıkların tedavisinde size destek olacaktır.

4 . Odadaki Mikroplar 

Limonun ruhsal etkileri dışında antibakteriyel özelliği de oldukça işinize yarayacak. Gece odanıza koyduğunuz limon bulunduğunuz odadaki bakteri ve mikropları öldürerek hastalıklardan korunmanıza yardımcı olacak.

5 . Yüksek Tansiyon

Uyumadan önce baş ucuna limon koymanın faydalarından bir diğeri de hipertansiyona olan etkisi. Eğer yüksek tansiyon rahatsızlığına sahipseniz odanıza limon koyun, limon kokusu sayesinde kan basıncını düşürerek yüksek tansiyona iyi gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir