Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin Yapılması Gereken 4 Şey

Hepimizin hayatında önem vermeye çalıştığı şeylerden ilki daha sağlıklı yaşamak. ancak bunu ne kadar yerine getirebiliyoruz, ne kadar sağlıklı ve bilinçli yaşıyoruz orası soru işareti. Aslında küçük ama etkili bazı yöntemler ile daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz. Sağlıklı yaşam için yapılabilecek bazı şeyleri sizler için derledik.

Daha Sağlıklı Bir Hayat İçin Yapılması Gereken Şeyler

1 . Uyku Düzeni

Uyku hem fiziksel hem de ruhsal sağlık için büyük önem taşıyor. Düzenli ve kaliteli bir uyku süreci yaşayan kişiler, uyku problemi olan kişilere göre çok daha sağlıklı ve mutlu. Güzel bir uyku çekmek güne güzel uyanmanızı, kalan günü dinç ve enerjik geçirmenizi sağlar. Ayrıca kaliteli bir uyku sürecinde vücut ve organlar dinlenerek yenilenir, beyin işlevi ve günlük hafıza yenilenir, kilo kontrolü sağlanır, bağışıklık güçlenir. Uyku düzeninizi kontrol altına alarak daha sağlıklı ve uzun bir hayat yaşayabilirsiniz.

2 . Raw Beslenme

Günümüzün yeni sağlıklı yaşam trendlerinden biri olan raw beslenme, daha kaliteli yaşamak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri. Raw beslenme yani çiğ beslenmede beslenme programınızdan gluten, şeker ve süt ürünlerini çıkarmanızı isteyerek, taze, ısıtılmamış sebzeler ve meyveler çekirdek ve tohumları tüketmenizi önerir. Raw beslenme ile tükettiğiniz yiyeceklerin içerdiği vitamin, mineral, bakteri ve enzimleri  öldürmeden alabilir, sindirim ve bağışıklık sistemini güçlendirir, kanser riskini minimuma indirebilirsiniz.

3 . Organik Beslenme

Artık hemen her yerde görüp duyduğumuz organik beslenme ve organik ürünler, ilaçsız, hormonsuz, daha doğal ve lezzetli beslenmeyi temel alır. Organik besinler kimyasal içermezler, bu da vücutta kimyasal madde birikimi engelleyerek hastalıklara karşı koruma sağlar. Ayrıca doğal yiyecekler  içerdikleri antioksidan ile kansere ve daha bir çok hastalığa karşı koruyucu etki yaratırlar.

4 . Alkali Su

Alkali su vücudun pH dengesini dengeleyerek vücuttaki asit yükünün azalmasına yardımcı olur. Vücudun asit yükü ne kadar artarsa bağışıklık sistemi o kadar zayıflar, enerji azalır, hastalıklara yakalanma riski artar. Evinizde kolayca alkali su hazırlayarak daha sağlıklı ve dengeli bir hayat sürdürebilirsiniz. ( Bknz : Alkali su nasıl hazırlanır? )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir