Daha Mutlu Bir Hayat için Doğaya Dön

Şimdi gözlerinizi kapatın ve arkanızda yemyeşil bir orman, önünüzde ise pırıl pırıl bir deniz olduğunu hayal edin. Kuş seslerine dalga sesleri karışsın ve sıcak kumlar çıplak ayaklarınızı ısıtsın. Nasıl düşüncesi bile harika rahatlattı değil mi? Doğa son yıllarda ondan oldukça uzaklaştığımız ama tam tersine aslında ona çok ihtiyacımız olan bir kavram. Maselef insanoğlu kendi eliyle doğal kaynaklara tek tek zarar vererek betonlaşmış bir yaşam sürdürmeye devam ediyor. Ancak bununla beraber çevrede mutsuz, hasta, yorgun ve keyifsiz insanlar sürüsü birikiyor. Ancak yine de bu beton yığınından kaçıp küçük zaman dilimlerinizi doğa ile kucak kucağa geçirebilmeniz mümkün. Doğanın size sunacakları ise tüm bunların cabası.

Doğada Zaman Geçirmenin Faydaları

1 . Mutlu Eder, Huzur Verir

Doğa iyileştiricidir, siz ona kalbinizi açtığınızda o da size tüm güzelliklerini sunar. Ormanlık bir alanda yapacağınız 10 dakikalık bir yürüyüş bile bir anda ruh halinizi tüm olumsuzluklardan arındırarak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Mutlu eder, stresinizi azaltır kendinizi çok daha huzurlu hissetmenize yardımcı olur.

2 . Kilo Verdirir

Doğada zaman geçirmek beraberinde hareketi de getirir. Daha fazla hareket ise kilo vermenizi kolaylaştırır. Araştırmalar doğa ile haşır neşir kişilerin daha az obezite riski taşıdığını söyler. Eğer kilo vermek ya da formunuzu korumak istiyorsanız bol bol doğa ile bütünleşmelisiniz.

3 . Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Sık sık doğada vakit geçirmek bağışıklık sisteminizi güçlendirmenize yardımcı olur, sizi hastalıklara ve çeşitli enfeksiyonlara karşı korur.

4 . Konsantrasyonu Artırır

Doğa ile baş başa kalmak zihinsel faaliyetlerinizi güçlendirerek konsantrasyonunuzu arttırmanıza yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir