Daha İyi Bir Seks Hayatı için Öneriler

Partnerinizle yaşadığınız seks hayatının canlı ve aktif olması ruh sağlığınızdan ilişkinizin gidişatına kadar birçok şeyi etkiler. Daha iyi bir seks hayatı evliliğinizde oluşan gerginlikleri çözmenize yardımcı olur, vücut sağlığınızı korumanıza, kilo vermenize, uykusuzluk probleminizi gidermenize ve testosteron hormonunuzu artırarak daha fazla seks yapmanıza yardımcı olur. Peki daha iyi bir seks hayatı için neler yapılmalıdır?

Daha İyi Bir Seks Hayatı için Öneriler

1 . Yeni Yerler Deneyin

Seks için her zaman yatak odanızı kullanıyorsanız, bir sonrakinde farklı bir alanı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Mutfak tezgahı, salon, banyo vb. gibi daha önce birlikte olmadığınız farklı bir yeri deneyebilir eğer daha fazla cesaretiniz varsa ilişkinize biraz adrenalin katmak için arabada seks yapmayı deneyebilirsiniz.

2 . Zihinsel Uyarın

Uyarılma ilk olarak zihinde başladığı için partnerinizi tahrik edip sekse hazırlayabilmek ve ona seksi düşündürtebilmek için yaramaz mesajlar atın. Birlikteyken cinsellik üzerine konuşarak onunla cinsellikte sevdiklerinizi, sevmediklerinizi, seks sırasında hissettiğiniz şeyleri, fantezilerinizi paylaşın. Bu paylaşımlar birbirinizi daha iyi tanımanıza ve daha sağlıklı bir seks yaşamanıza yardımcı olacaktır.

3 . Ön Sevişmeyi Uzatın

Cinsel tatmininde en önemli faktörlerden biri ön sevişmedir. Özellikle kadınların sekse hazırlanabilmesi ve orgazm olabilmesi için ön sevişmenin süresinin uzunluğu ve yeterliliği önemlidir. Fizyolojik ve psikolojik olarak sekse hazırlanmayı sağlayan ön sevişme ile erken boşalmadan, sertleşme sorunlarına, orgazm olamamadan cinsel uyarılma bozukluklarına kadar birçok bozukluk tedavi edilerek çiftlerin seks hayatı daha canlı ve sağlıklı bir hale getirilir.

4 . Seksi Kıyafetler Giyin

İşte seks hayatınızı canlandırmanızı sağlayacak yöntemlerden bir diğeri. Üzerinize giydiğiniz her şey cinsel hayatınız üzerinde belirgin bir rol oynar. Kimi zaman pijamalar ile sekse başlayabilirsiniz ancak seks hayatınızı canlandırmak istiyorsanız bu işe biraz heyecan katmak şart. Seksi kıyafetler, jartiyer ya da büstiyerler ile hem partnerinizi heyecanlandırabilir hem de kendinizi çok daha öz güvenli hissederek seksin içerisine daha aktif bir şekilde dahil olabilirsiniz.