Çıplak Uyumanın Faydaları

Muhtemelen bilmiyorsunuz ama geceleri çıplak uyumanın vücuda faydaları oldukça fazla. Başta çok ilginç bir deneyim gibi gelebilir ama faydalarını öğrendikten sonra artık geceleri çıplak uyumaya başlayacaksınız.

Çıplak Uyumanın Faydaları

ciplak-uyumanin-faydalari1 . Uykusuzluk

Yapılan bazı araştırmalar çıplak yatağa girildiğinde vücut ısısının düştüğünü ve düşen vücut ısısı ile uykuya daha kolay dalındığını gösteriyor. Doğal vücut sıcaklığının düşmesi ile uyku kaliteniz artacaktır. Kat kat giyilen pijamalar gece terlemelerine sebep olacağı için uyku kalitesini de düşürür. Çıplak uyuduğunuzda bir sonraki güne daha zinde ve enerjik başlarsınız.

2 . Cinsel Organlar

Özellikle kadınlarda cinsel organlar sürekli kapalı kaldıkları için bir takım bakterilere sebep olur. Geceleri çıplak uyuyarak cinsel organlarınız hava alır. Vajinanın genel sağlığını koruması için kimi zaman açıkta kalmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden kimi zaman çıplak uyuyarak vajina sağlığınızı koruyabilirsiniz.

ciplak-uyumanin-faydalari3 . Özgüven

Çıplak uyumanın faydalarından biri de bedene olan özgüveni yerine getirmesidir. Çıplak uyumak, vücudu tanımayı, vücuda olan güveni ve sevgiyi artırır. Böylece kendinize olan güveniniz de artar.

4 . Yağlardan Kurtulma

Yapılan bazı araştırmalar, geceleri daha soğuk ortamda uyuyanların daha fazla kalori ortaya çıkarmış. Gece çıplak yatarak vücudu doğal yollar ile soğutmak, kortizol hormonunu düşürür.

5 . Cilt Sağlığı

Geceleri çıplak uyuyarak gün boyunca kapalı kalan vücudunuzu havalandırır, cildinizin nefes almasını sağlarsınız. Nefes alan cildiniz sayesinde cilt hastalıkları riskini azaltırsınız.

ciplak-uyumanin-faydalari6 . Melatonin ve Büyüme Hormonu

Geceleri çıplak uyumak melatonin ve büyüme hormonunun dengelenmesini sağlar. Bu hormonların düzenlenmesi, yaşlılığı geciktirir, hücrelerin yenilenmesini sağlar, bağışıklık sistemini güçlendirir.

7 . Temizlik

Geceleri çıplak yattığınızda vücut ısısından dolayı saç ve beden daha az yağ üretir, daha az terlersiniz. Bu da yataktan kalktığınız gibi duşa girme gerekliliğini ortadan kaldırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir