Canan Karatay Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

Profesör Canan Karatay tarafından kaleme alınan Karatay Diyeti, sağlıklı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin kesinlikle okuması gereken kitaplar içerisinde yer alıyor.

Öyle ki en çok satanlar listesinden de inmeyen Canan Karatay Diyeti ile binlerce kişi, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi başardı. Sizler de kitapta yer alan diyet programlarını uygulamaya başlayarak, kısa süre içerisinde kilo verebilirsiniz.

canan-karatay-diyeti nedirCanan Karatay diyeti nedir? Nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, Canan Karatay’ın aşağıdaki önerilerini dikkate alabilirsiniz.

1) Trans yağlar yerine doğal yağlar tüketin. Sağlıklı beslenmek için köy tereyağını ya da soğuk sıkım zeytinyağını tercih edebilirsiniz.

2) Sizi sürekli acıktıran sağlıksız karbonhidratlar yerine fıstık, ceviz badem gibi Omega 3 içeren sağlıklı karbonhidratlar tüketmeyi deneyin. Sağlıklı karbonhidratlar içeren bulgur, mercimek ve kuru fasülyeyi bol bol tüketin.

3) Sabah kahvaltınızda sağlıklı yağ ve karbonhidratların yer aldığı Karatay Kahvaltısı’na yer verin.

4) Meyveleri akşam yedikten sonra yatmak yerine sabah kahvaltısında yiyin.

karatay diyeti nasıl yapılır5) Toplumumuzda büyük bir alışkanlık olan ekmek tüketme alışkanlığınıza bir son verin.

6) Akşam saat 8’den sonra yemek yemeyin ve günde 2.5 litre su tüketmeyi unutmayın.

7) Tatlı veya tuzlu, işlenmiş ve katkı maddeli yiyecek tüketmekten kaçının.

8) Şekerli içecekler tüketmeyin ve tatlandırıcılar kullanmayın.

Canan Karatay diyeti, sık sık ve az az yeme tabusunu da yerle bir ediyor. Ayrıca çoğu diyet programında yasaklanan kırmızı et, pastırma, yumurta, süt, peynir gibi besinler de Karatay diyet programlarında yer alıyor. Sağlıklı beslenmenin ve uzun yaşamın sırlarını paylaşan Canan Karatay diyetlerinin tamamını, Canan Karatay’ın kitaplarında bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir