Büyük Kilolara Küçük Değişiklikler ile Veda Et

Bazen büyük şeyler için küçük adımlar atmak gerekir. Bu küçük adımlar birleştikçe büyük değişiklikler gerçekleştirebilir. Kilo verme süreçleri de böyledir. Günlük hayatınızda uygulayacağınız küçük değişiklikler ile kilo verme sürecinizi tahmin ettiğinizden daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

İşte diyet ve egzersiz programınıza ekleyebileceğiniz kendisi küçük etkisi büyük zayıflama önerileri ;

kilo-verme-yontemleri1 . Öğünlerinizi Planlayın

Gün içerisinde ne zaman ne yiyeceğinizin planını çıkarın. Örneğin günün en büyük öğününü kahvaltıda yapın, zaman ilerledikçe öğün büyüklüğünü düşürün ve en küçük öğünü akşam yemeğine saklayın. Saat ilerledikçe alınan kalorilerin daha büyük kilolara sebep olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Başlangıçta uyması zor olabilir ama zaman geçtikçe bu plana uyarak ne kadar doğru bir karar aldığınızı siz de fark edeceksiniz.

2 .  O Yiyeceği Unutun

En çok yediğiniz, yemekten vazgeçemediğiniz çok yağlı ya da çok kalorili bir yiyeceği seçin ve onu 30 gün boyunca unutun. Kesinlikle aklınıza getirmemeye çalışın. Bu şekilde hem o fazla kalorili kilo aldıran yiyeceği daha az tüketmiş olursunuz, hem de bu süre içerisinde o yiyecek ile fazladan kilo almamış olursunuz.

kilo-verme-yontemleri3 . Yemeklerden 20 Dakika Önce Su

Her yemekten yaklaşık 20 dakika önce 1 bardak su için. Eğer yapabiliyorsanız 2 bardak su içmek daha da yardımcı olur. Yemeklerden önce su içmeniz tokluk hissi yarattığı gibi yemekte daha az kalori almanızı sağlayacaktır. Ayrıca su içmenin faydalarını da unutmamak lazım:) Dilerseniz su içmeyi renklendirmek için içerisine bir dilim limon ya da nane yaprağı da ekleyebilirsiniz.

4 . Her Gün Mutlaka Yürüyün

Yürüyüş yapmanın faydalarını bilmeyen yoktur. ( Bknz : Yürüyüş Yapmanın Faydaları ) Gününüzün sadece 30 dakikasını mutlaka yürüyüş yapmaya ayırın. Bu yürüyüş size kalori yakımı olarak döneceği gibi, yoğun ve stresli hayatınızda kendinize ayırabileceğiniz sakin bir zaman dilimi de olacaktır.

kilo-verme-yontemleri5 . Paketten Yemeyi Bırakın

Ara sıra yediğiniz abur cuburları eğer paketinden yiyorsanız siz de biliyorsunuz ki o paket mutlaka bitiyordur. Abur cubur tüketimlerinizi paketten yapmak yerine, küçük porsiyonlar halinde tabak ya da kaselere koyarak yapın. Böylelikle hem bir kerede tüm paketi bitirmemiş olursunuz, hem de fazladan kalori almamış olursunuz.

6 . Hızlanın

Günlük rutin işlerinizi normalinden biraz daha hızlı yapmaya, daha fazla hareket etmeye başlayın. Hatta bunu bir oyun haline getirerek, müzik de ekleyip işlerinizi normalinden daha hızlı bitirebilirsiniz. Örneğin ev işlerinizi müzik eşliğinde dans ederek yapmayı denemek hem kalori yakmanızı hem de iş yaparken eğlenmenizi sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir