Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

Burçların sadece karakterimizi ve kaderimizi etkilediğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Hayatımızın hemen hemen her anında etkisini hissettiren burcumuz; beslenme şeklimiz üzerinde de oldukça önemli ve aktif bir role sahip. Yani kimi yiyecekler, bazı burçların kilo almasına neden olurken, birtakım burçların da zayıflamasına yardımcı oluyor. Bu yüzden de diyet listenizi belirlemeden önce burcunuzun zayıflama önerilerini de detaylı bir şekilde araştırmanız gerekiyor.

İşte, kısa sürede zayıflamanıza yardımcı olabilecek diyet önerilerimiz;

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

 • Koç burcu:

Koç burcunun kaçınması gereken besinler listesinde ilk sırada tuz ve alkol ikilisi yer alıyor. Zayıflamak ya da kilo almamak adına haftalık diyet listenizde karnabahar, mercimek, domates, zeytin, ıspanak ve turp gibi yeşilliklere bolca yer vermeli ve bir türlü hayır, diyemediğiniz abur cuburdan uzak durmalısınız.

 • Boğa burcu:

Boğa burcundan olan kişilerin sindirim sorunu yaşamamak için kesinlikle aşırı karbonhidrat tüketiminden kaçınması gerekiyor. Aynı zamanda doğal iyot içeren besinler tüketerek, fit kalmayı başarabilirsiniz.

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

 • İkizler burcu:

Hayatının her anında olduğu gibi yemek yeme konusunda da aceleci olan İkizler burcunun diyet listesinde kesinlikle portakal, greyfurt ve şeftali gibi meyveler bulunmalı. Aynı zamanda düzenli olarak bitkisel çaylar tüketerek, dengesiz ruh halinizi daha kolay bir şekilde dengeleyebilirsiniz.

 • Yengeç burcu:

Yengeç burcunun mideleri oldukça hassas olduğundan bu burca mensup kişilerin nişasta, şeker, tuz ve baharat dörtlüsünden uzak durması gerekiyor. Proteinli besinlerin bile yağsız olanı tercih ederek, kilonuzu daha kolay bir şekilde kontrol altında tutabilirsiniz.

 • Aslan burcu:

Yemek yemeye oldukça düşkün olan aslan burcunun diyet listesinde kuzu eti, tavuk eti içeren yiyeceklerin ve elma, şeftali, incir gibi meyvelerin bulunması adeta birer ön koşul.

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

 • Başak burcu:

Başak burcunun kalp sorunları ile karşılaşmamak için çikolata ve şekerlemeli besinleri mümkün olduğunca az tüketmesi gerekiyor.

 • Terazi burcu:

Sık sık böbrek rahatsızlıkları ile karşılaşan Terazi burcunun bu durumdan kurtulması için asitli yiyeceklerden vazgeçmesi bir zorunluluk. Mısır, havuç, ıspanak, yulaf unu gibi karbonhidrat içeren besinler tam da size göre!

 • Akrep burcu:

Akrep burcunun en sık yaşadığı hastalık, şüphesiz ki solunum yolları rahatsızlıkları. Bu durumun önüne geçmek ise yine sizin elinizde. Kırmızıturp, yeşil salata, balık, bol meyve ve sebze tüketerek solunum yolu rahatsızlıklarına yakalanmaktan kurtulabilirsiniz.

 • Yay burcu:

Doğal yollarla beslenmesi gereken yay burcunun diyet listesinde kabuklu meyveler kesinlikle yer almalı. Bunun dışında listenize kuru erik, çilek, çiğ sebze, elma, armut vb. besinleri de eklemelisiniz.

Burçlara Göre Zayıflama Önerileri

 • Oğlak burcu:

Balık, midye gibi deniz ürünleri oğlak burcunun tuz ihtiyacını karşılayabileceği temel besinler. Brokoli, limon, yağsız et çeşitleri, incir, kayısı, lahana tüketebileceğiniz diğer besinler.

 • Kova burcu:

Kova burcunun fazla tuz tüketmesi kan dolaşımının zayıflaması anlamına geleceğinden bu burçtan olanların bol bol deniz ürünleri, şeftali, portakal ve nar gibi meyveler tüketmesi gerekiyor.

 • Balık burcu:

Balık burcunun diyet listesinde protein açısından zengin besinler bulunmalı. Yağsız sığır eti, kuzu eti, kuru fasulye tüketerek protein ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayabilirsiniz. Ispanak, marul, üzüm, elma vb. meyvelerden vücudunuzun ihtiyaç duyduğu demiri temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir