Bol Kalorili Bir Günün Sonrasında Toparlanmak için 3 Öneri

Siz de gece yemeği fazla kaçırıp ertesi sabah pişman olanlardan mısınız? Çoğunlukla yediklerimize dikkat etsek de kimi günlerde kaloriyi biraz fazla kaçırabiliyoruz. Bu gibi zamanlarda ertesi günü bazı küçük yöntemlerle kontrol altına alarak bir önceki günü kolayca telafi edebilirsiniz.

Bol Kalorili Bir Günün Sonrasında Toparlanmak için Öneriler

1 . Su 

Bir önceki gün aldığınız tüm kaloriyi, tuz şeker karbonhidrat demeden vücudunuzdan arındıracak en etkili yöntemlerden biri su. Su hem günü daha rahat geçirmenize yardımcı olur, sindiriminizi destekler ayrıca vücudunuzu önceki gün aldığınız toksinlerden arındırır.

2 . Protein

Kaloriyi fazla kaçırdığınız günün ardından tükettiğiniz yiyeceklerde de dikkat etmelisiniz. Güne protein kaynaklı bir kahvaltı ile başlamak gün içinde daha az yiyecek tüketmenize yardımcı olur. Aynı şekilde yine ağır yiyeceklerden kaçınmak, bol bol sebze ve meyve tüketmek vücudunuzu rahatlatır.

3 . Spor

Yemeği fazla kaçırdığınız günlerin ardından yapacağınız ufak bir yürüyüş ya da kısa süreli bir egzersiz hem kalorileri yakmanıza yardımcı olur hem de kendinizi daha iyi hissetmenize. Eğer yürüyüşe ya da koşuya çıkmaya üşeniyorsanız evde yapacağınız basit egzersizlerle de günü değerlendirebilirsiniz. Bknz : Evde Yapabileceğiniz Egzersizler 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir