Basit Kilo Verme Yöntemleri

Uzun süredir kilo vermeyi planlıyor; eskisi gibi fit ve güzel bir vücuda sahip olmak istemenize rağmen kilo alımını bir türlü durduramıyorsanız; alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizin zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

Aslında basit birkaç yöntem deneyerek kısa sürede 5 kilo verebilir; kendinizi daha güzel ve daha şanslı hissedebilirsiniz.

İşte 1 ayda 5 kilo vermenize yardımcı olacak basit kilo verme yöntemleri:

  • Şeker, tuz ve undan uzak durun!

basit-kilo-verme-yontemleri

Çikolata, pasta ya da ekmek… Maalesef ki yediğimiz birçok ürün yüksek miktarda şeker içeriyor; bu durum da ister istemez vücudumuzda fazlalıklar ile karşılaşmamıza neden oluyor.

Şekerli, tuzlu ve unlu yiyecek tüketimini belirli bir süre için en aza indirgeyerek, kilo alımınızı yavaşlatabilir; hatta kilo vermeye bile başlayabilirsiniz.

 

  • Bol miktarda su tüketin

Diyetinizin başarı ile sonlanmasını istiyorsanız; günde en az 2 litre su tüketmeniz gerekiyor. Böylelikle yavaş çalışan metabolizmanızı hızlandırabilir, daha kolay kilo verebilirsiniz.

  • Düzenli egzersiz yapın

basit-kilo-verme-yontemleri

Gün içerisinde 30 dakika boyunca yürüyerek; hareketsiz kalan vücudunuzda biriken yağları eritmeyi başarabilirsiniz.

Yürüyüş, yüzme, fitness gibi sporlar, sadece zayıflamamıza yardımcı olmakla kalmıyor; daha fit, daha esnek ve daha sağlıklı vücuda sahip olmamıza da olanak tanıyor.

  • Uyku saatlerinizi düzene sokun

Yapılan bilimsel araştırmalar kanıtlıyor ki günlük uyku ihtiyacını alan kişiler; gün içerisinde daha az besin tüketiyor.

Bu yüzden yeterince uyuduğunuzdan ve uykunuzun da dinlendirici olduğundan emin olmanız gerekiyor.

  • Alkol tüketiminizi sınırlandırın

basit-kilo-verme-yontemleri

Kilo alımını hızlandıran içecekler listesinde ilk sırada yer alan alkol tüketimini sınırlandırarak da kilo verme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

  • Doğal ve organik yiyecekler tüketin

Sürekli olarak restoran ve cafede öğün tüketmek; sağlıksız beslenmenize ve bol kalorili yiyecekler tüketmenize neden olabilir. Bu yüzden kendi yiyeceklerinizi kendiniz pişirmenizi öneriyoruz.

Böylelikle yiyeceklerinizdeki tuz, yağ ve şeker miktarına kendiniz karar verebilir ve kilo alımını durdurabilirsiniz.

  • Yemeklerde baharat kullanın

basit-kilo-verme-yontemleri

Yemeklerinize kırmızı biber gibi yağ yakımını hızlandıran baharatlar ekleyerek de metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • Az az ve sık sık öğün tüketin

Gün içerisinde az az ve sık sık öğün tüketmek; daha az kalori almanızı ve böylelikle kilo alımınızın da yavaşlamasına olanak tanır.

  • Kahvaltıyı atlamamak

Güne doyurucu ve besin değeri açısından zengin bir kahvaltı ile başlayarak, gün içerisinde sık sık acıkmak zorunda kalmaktan kurtulabilir ve fazlalıklarınızla savaşabilirsiniz.

PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0Share on Google+0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir