Basit Kilo Verme Yöntemleri

Uzun süredir kilo vermeyi planlıyor; eskisi gibi fit ve güzel bir vücuda sahip olmak istemenize rağmen kilo alımını bir türlü durduramıyorsanız; alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizin zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

Aslında basit birkaç yöntem deneyerek kısa sürede 5 kilo verebilir; kendinizi daha güzel ve daha şanslı hissedebilirsiniz.

İşte 1 ayda 5 kilo vermenize yardımcı olacak basit kilo verme yöntemleri:

  • Şeker, tuz ve undan uzak durun!

basit-kilo-verme-yontemleri

Çikolata, pasta ya da ekmek… Maalesef ki yediğimiz birçok ürün yüksek miktarda şeker içeriyor; bu durum da ister istemez vücudumuzda fazlalıklar ile karşılaşmamıza neden oluyor.

Şekerli, tuzlu ve unlu yiyecek tüketimini belirli bir süre için en aza indirgeyerek, kilo alımınızı yavaşlatabilir; hatta kilo vermeye bile başlayabilirsiniz.

 

  • Bol miktarda su tüketin

Diyetinizin başarı ile sonlanmasını istiyorsanız; günde en az 2 litre su tüketmeniz gerekiyor. Böylelikle yavaş çalışan metabolizmanızı hızlandırabilir, daha kolay kilo verebilirsiniz.

  • Düzenli egzersiz yapın

basit-kilo-verme-yontemleri

Gün içerisinde 30 dakika boyunca yürüyerek; hareketsiz kalan vücudunuzda biriken yağları eritmeyi başarabilirsiniz.

Yürüyüş, yüzme, fitness gibi sporlar, sadece zayıflamamıza yardımcı olmakla kalmıyor; daha fit, daha esnek ve daha sağlıklı vücuda sahip olmamıza da olanak tanıyor.

  • Uyku saatlerinizi düzene sokun

Yapılan bilimsel araştırmalar kanıtlıyor ki günlük uyku ihtiyacını alan kişiler; gün içerisinde daha az besin tüketiyor.

Bu yüzden yeterince uyuduğunuzdan ve uykunuzun da dinlendirici olduğundan emin olmanız gerekiyor.

  • Alkol tüketiminizi sınırlandırın

basit-kilo-verme-yontemleri

Kilo alımını hızlandıran içecekler listesinde ilk sırada yer alan alkol tüketimini sınırlandırarak da kilo verme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

  • Doğal ve organik yiyecekler tüketin

Sürekli olarak restoran ve cafede öğün tüketmek; sağlıksız beslenmenize ve bol kalorili yiyecekler tüketmenize neden olabilir. Bu yüzden kendi yiyeceklerinizi kendiniz pişirmenizi öneriyoruz.

Böylelikle yiyeceklerinizdeki tuz, yağ ve şeker miktarına kendiniz karar verebilir ve kilo alımını durdurabilirsiniz.

  • Yemeklerde baharat kullanın

basit-kilo-verme-yontemleri

Yemeklerinize kırmızı biber gibi yağ yakımını hızlandıran baharatlar ekleyerek de metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  • Az az ve sık sık öğün tüketin

Gün içerisinde az az ve sık sık öğün tüketmek; daha az kalori almanızı ve böylelikle kilo alımınızın da yavaşlamasına olanak tanır.

  • Kahvaltıyı atlamamak

Güne doyurucu ve besin değeri açısından zengin bir kahvaltı ile başlayarak, gün içerisinde sık sık acıkmak zorunda kalmaktan kurtulabilir ve fazlalıklarınızla savaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir