Asla Tüketmemeniz Gereken 3 Yiyecek

Eğer amacınız sağlıklı bir hayat ise beslenmenize de aynı oranda dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin bazı yiyecekleri sağlıklı beslenme adına kesinlikle tüketmemelisiniz.

İşte asla tüketmemeniz gereken sağlıksız besinler

zararli-yiyecekler1 . Çiftlik somonu

Hemen hemen bir çok süpermarkette satılan ve oldukça sağlıklı diye anılan somon malesef ki deniz somonu değil çiftlik somonu. Oldukça kirli bir ortamda yetiştirilen çiftlik somonu yetiştirilirken toksik pestisitler, antibiyotikler ve hastalıklardan korunma adına dezenfektantlar kullanılıyor, beslenme biçimi sebebi ile yararlı yağ oranı azalıyor ve bir çok tarım ilacı ve kimyasal maddeye maruz kalıyor.

 

zararli-yiyecekler2 . Yüksek fruktozlu mısır şurubu

Malesef yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren besinler kansere sebep oluyor. Günümüzde tükettiğimiz bir çok tatlı yiyecek ve içeceğin içerisinde  tatlandırıcı olarak normal şeker yerine mısır şurubu kullanılıyor. Bu besinler kanserli hücrelerin artmasına sebep olduğu gibi, şeker hastalığına yakalanma riskini artırıyor, obeziteyi artırıyor, yüksek kolestrole sebep oluyor. Yüksek fruktozlu mısır şurubu içeren besinler dışarıdan alınan baklava, şekerpare gibi şerbetli gıdalar, dondurmalar, kola, gazoz gibi içecekler, ketçap, jöle, hazır ekmekler vb. yiyecekler.

zararli-yiyecekler3 . Yapay tatlandırıcılar

Her ne kadar kalorisi normal şekere göre daha az diye, özellikle diyet yapanlar tarafından tercih edilen yapay tatlandırıcılar kanserli hücre oluşumunu artırarak, parkinson, MS, depresyon, kas spazmları, migren, baş dönmesi, halüsinasyon, işitme kaybı, görme kaybı gibi rahatsızlıklara sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir