Anti Aging Etkili 6 Besin

Anti aging kelime anlamıyla yaşlılığa karşı demektir, yani uyguladığınız hayat biçimi ile vücudunuzu mümkün olduğunca yaşlılık belirtilerine karşı korur ve yaşlanma sürecinizi yavaşlatmayı hedeflersiniz. Anti aging etkili kremler, cilt bakım ürünleri kullanabileceğiniz gibi bazı besinlerle vücudunuza doğal yoldan anti aging uygulayabilirsiniz.

İşte beslenme programınıza mutlaka katmanız gereken anti aging etkili besinler,

yaslanmayi-geciktiren-yiyecekler

1 . Salatalık

Su açısından en zengin besinlerden biri olan salatalık, çok güçlü bir antioksidandır. Vücudun yaşlanmasını hızlandırarak bir çok hastalığa sebep olan serbest radikalleri engellemek için salatalık tüketebilirsiniz. Ayrıca içerdiği vitaminler sayesinde de cildi yaşlanma belirtilerine karşı korur, besler.

 

2 . Avokado

Avokado ciltte meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde etkin rol oynar. Cildi besler, nemlendirir. Ayrıca içerdiği demir sayesinde kalbi korur, kanser türlerine yakalanma riskini düşürür.

yaslanmayi-geciktiren-yiyecekler

3 . Brokoli

Brokoli her ne kadar herkesin sevdiği sebzeler listesinde yer alamasa da en sağlıklı sebzeler arasında açık ara önde gelen sebzelerden. Kükürt, potasyum, selenyum, bol diyet lifi, B1 vitamini, C vitamini gibi vitamin ve mineraller bakımdan da oldukça zengin olan brokoli cilt sağlığını korur, cildin yaşlanmasını geciktirir, kırışıklıkları azaltır. Ayrıca brokoli kalp sağlığı, sinir sistemi, sağlıklı kilo verme, kemik sağlığı gibi konularda da oldukça önemli bir besindir.

4 . Yaban Mersini

Güçlü bir antioksidan olan yaban mersini, içerdiği potasyum ve C vitamini sayesinde anti aging etkili yiyecekler arasında yerini alıyor. yaslanmayi-geciktiren-yiyeceklerKalp sağlığını koruyor, kansere karşı önleyici etki yaratıyor, göz sağlığı , beyin sağlığı, hafıza , kilo verme problemleri gibi konularda etkin rol oynuyor.

5 . Barbunya

B vitamini, E vitamini, lif ve protein açısından oldukça zengin olan barbunya hücreleri yenileyerek yaşlanma belirtilerini geciktirir.

6 . Sarımsak

Sarımsak kalp ve damar sağlığını korur, kolestrolü düzenler, kalp krizi riskini azaltır, çok güçlü bir antioksidan olması sayesinde yaşlılık belirtilerini geciktirir, kilo kontrolüne destek olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir